Aktuality

Čo máme nové?

Otec arcibiskup povzbudzuje a žehná Dom pokojnej staroby, ktorý je v karanténe

Povzbudenie a požehnanie otca arcibiskupa Mons. Bernarda Bobera adresované Domu pokojnej staroby v Lipanoch, ktorý je už mesiac v karanténe.

30. sep 2020

Zoznam aktualít

Arcidiecézna charita Košice vyzbierala rekordných 11-tisíc školských pomôcok

Arcidiecézna charita Košice uľahčila nástup do školských lavíc viac ako 285 žiakom. Vďaka štedrým darcom pomohli zvládnuť finančne náročný štart školského roka 107 sociálne slabších rodinám.

30. sep 2020

Pomáhame vďaka

Radosť školákom darovali aj zamestnanci firmy Minebea Slovakia, s.r.o.

Počas septembra zamestnanci japonsko-slovenskej firmy Minebea Slovakia, s.r.o. usporiadali zbierku školských pomôcok. Niektoré chýbajúce potreby dokúpila aj samotná spoločnosť.

29. sep 2020

Pracovné ponuky

Sestra pre ADOS – Košice

Arcidiecézna charita Košice vyhlasuje výberové konanie na pozíciu: sestra pre ADOS - Košice. Svoje žiadosti posielajte do 15.10.2020.

Božia veľkorysá vďačnosť berie do úvahy aj najmenšie gesto lásky a služby, ktoré dostali naši bratia a sestry.

pápež František

28. sep 2020

Pomáhame vďaka

Dary do Zbierky školských pomôcok od spoločnosti Herlitz

Teší nám, že do spolupráce v rámci Zbierky školských pomôcok sa aktívne zapojila aj spoločnosť Herlitz. Opäť raz sme sa presvedčili, že v pomoci nie sme sami.

25. sep 2020

Pomáhame vďaka

Týždeň dobrovoľníctva: Tradícia „Hutníci pre Košice“ zachovaná

Počas aktivity "Hutníci pre Košice" 28 štedrých darcov venovalo približne 43 plných vriec. Aktivitu sme spojili s Týždňom dobrovoľníctva. Počas dvoch dní sa zapojilo 7 zapálených dobrovoľníkov, ktorí spolu odpracovali 56 dobrovoľníckych hodín.

20. sep 2020

Rozhovor

Kristína Pristášová: „Byť slušný nestačí. Potrebujeme byť zapálený pre veci, o ktorých si myslíme, že sú dobré a správne“

Kristína Pristašová pláva vo vodách Arcidiecéznej charity Košice už 3 roky. Začínala ako terénna sociálna pracovníčka a neskôr pôsobila v Krízovom centre pre matky s deťmi. Prácu v terénne vymenila za koordinačno-organizačnú pracovnú pozíciu, v ktorej sa cíti ako ryba vo vode.

V Dome pokojnej staroby v Lipanoch máme potvrdené prípady ochorenia COVID-19

V Dome pokojnej staroby v Lipanoch testovaním zistili ochorenie COVID-19 u 19 klientov a ôsmich zamestnancov. Podľa vedúcej zariadenia Jany Koľovej nikto z chorých nevykazuje známky respiračného ochorenia.