Aktuality

Čo máme nové?

23. nov 2022

Pracovné ponuky

Hľadáte prácu? Pozícia: Referent pre oblasť zdravotníctva

Hľadáte práce? Arcidiecézna charita Košice vyhlasuje výberové konanie na pozíciu: sociálny pracovník, Charitný dom sv. Alžbety Košice.

Bez vlastného domova môžeme skončiť aj my

Búrať predsudky a stereotypy o ľuďoch v núdzi sme sa snažili prostredníctvom Dňa otvorených dverí a sŕdc v Charitnom dome svätej Alžbety v Košiciach.

31. okt 2022

Komunitné centrá

Trojgeneračná súťaž v pečení: Majster palacinka

Ani popoludnia v škole nemusia byť nudné. Súťaž "Majster palacinka", ktoré organizovalo Komunitné centrum Stropkov, preverilo kuchárske zručnosti.

Charita v rámci zbierky vyzbierala rekordný počet školských pomôcok

Arcidiecézna charita Košice v zbierke školských pomôcok získala 30-tisíc kusov školských potrieb, ktoré rozdelila 359 žiakom a 167 rodinám. Ďakujeme

Charita je tlčúce srdce kresťana: tak ako človek nemôže žiť bez tlkotu srdca, tak nemôže byť kresťanom bez charity.

pápež František

13. okt 2022

Zoznam aktualít

Celonárodná Púť charít dostala medzinárodný rozmer. Putovali sme do maďarského Sárospataku

V sobotu 8. októbra sme sa zúčastnili Púte charít, ktorá sa konala v maďarskom meste Sárospatak, rodisku sv. Alžbety Uhorskej. Spoločne sa stretlo niekoľko desiatok pracovníkov z jednotlivých charít z celého Slovenska.

23. sep 2022

Pomoc Ukrajine

Charitné Centrum podpory Michalovce pomáha takmer 300 ukrajinským odídencom

Michalovské Centrum podpory v priebehu posledných 3 mesiacoch pomohla pri integrácii a sprevádzaní takmer 300 odídencov z Ukrajiny. Tento týždeň nové priestory centra požehnal otec Stanislav Pavúk, farár - dekan vo farnosti Michalovce.

13. ročník futbalového turnaja Odkopnime predsudky – futbal spája opäť utužil komunity

Pod dvoch pandemických rokoch sa uskutočnil 13. ročník charitatívneho turnaja Odkopnime predsudky – futbal spája. Arcidiecézna charita Košice prostredníctvom športu spojila rôzne komunity.

19. sep 2022

Pomoc Ukrajine

Kurzy slovenského jazyka: Všetko čo som sa na ňom naučila, bežne využívam v každodennom živote

Problematika jazykového vzdelávania, najmä slovenčiny, je pre Ukrajincov veľmi dôležitá. Preto v 4 centrách podpory Košice, Snina, Prešov a Michalovce organizujeme kurzy slovenského jazyka.