Aktuality

Čo máme nové?

2. aug 2022

Pracovné ponuky

Hľadáme výpomoc opatrovateliek

Arcidiecézna charita Košice hľadá na výpomoc počas dovolenkového obdobia OPATROVATEĽOV/OPATROVATEĽKY v teréne v domácom prostredí prijímateľov odkázaných na pomoc inej fyzickej osoby s pracovným výkonom Košice.

1. aug 2022

Pomoc Ukrajine

Leto s Centrom podpory v Snine

S príchodom letných prázdnin si mnohí rodičia lámu hlavu nad tým, čo s deťmi? Výnimkou nie sú ani mamičky, ktoré so svojimi deťmi navštevujú naše Centrum podpory v Snine.

29. júl 2022

Komunitné centrá

Ženský futbalový turnaj v Stropkove utužil rómske komunity

Posledný júlový štvrtok sa v Stropkove uskutočnil nultý ročník futbalového turnaja žien. Turnaj organizovalo Komunitné centrum Stropkov v spolupráci s Mestom Stropkov. V polovičke prázdnin sa rozhodli pripraviť ženský futbalový turnaj, ktorý sa snažil zlepšiť susedské vzťahy rómskych komunít.

20. júl 2022

Zoznam aktualít

Festival Nádeje v Hatalove s charitnou účasťou

Festival Hudby a Slova a podujatie s Božou pomocou a na Božiu slávu. Festival sa koná už túto sobotu 23. júla 2022 na miestnom amfiteátri v obci Hatalov len 10 km od Michaloviec. Súčasťou dňa je bohatý program aj charitný stánok.

Charita je tlčúce srdce kresťana: tak ako človek nemôže žiť bez tlkotu srdca, tak nemôže byť kresťanom bez charity.

pápež František

6. júl 2022

Pomoc Ukrajine

Centrum podpory Košice – týždeň plný aktivít

Centrum podpory Košice okrem psychickej podpore, záujmových workshopov pomáhajú aj potravinovou a nepotravinovou podporou. Od prvých dní svojho fungovania aktívne organizuje rôzne aktivity pre deti aj dospelých.

30. jún 2022

Pomoc Ukrajine

Benefičný koncert: spojenie umenia, viery a pomoci

V úžasnom priestore Dómu sv. Alžbety zaznela skvostná 3. symfónia Henryka Góreckého. Výťažok podporil košickú charitu.

27. jún 2022

Pomoc Ukrajine

Deň rodiny v Centre podpory v Snine

Centrum podpory Snina zorganizovalo poslednú júnovú nedeľu jedinečný Deň rodiny pre všetkých priateľov, odídencov z Ukrajiny. Letnou grilovačkou privítali leto a utužili medziľudské vzťahy.

27. jún 2022

Pomoc Ukrajine

Rusíni pomáhajú Ukrajincom aj vďaka Charite

Ukrajinským matkám, ktoré ušli pred vojnou na východe pomáhajú aj Rusíni. V jedinej rusínskej škole pre ich deti otvorili špeciálnu triedu, aj vďaka spolupráci s Arcidiecéznou charitou Košice.