Aktuality

Čo máme nové?

16. jan 2020

Pracovné ponuky

Sestra pre ADOS

Arcidicézna chartia Košice vyhlasuje výberové konanie na pozíciu: sestra pre ADOS. Svoje žiadosti posielajte do 28.1.2020.

8. jan 2020

Pracovné ponuky

Referent sociálno-zdravotného úseku

Arcidicézna chartia Košice vyhlasuje výberové konanie na pozíciu: referent sociálno-zdravotného úseku. Svoje žiadosti posielajte do 31.1.2020.

4. jan 2020

Pomáhame vďaka

Bohatý štedrovečerný stôl aj vďaka charite a Tesco Potravinovej zbierke

Darované potraviny z Tesco potravinovej zbierky prostredníctvom Arcidiecéznej charity Košice adresne pomohli naplniť štedrovečerný stôl vyše 136 rodinám.

27. dec 2019

Zoznam aktualít

Činnosť našej charity v roku 2019 v číslach

Počas roka sme sa venovali viac ako 4,5 tisíc ľuďom, ďalším vyše 11-tisícom sme distribuovali potravinovú pomoc.

V Betleheme objavujeme, že Boh nie je niekto, kto berie život, ale ten čo život dáva.

pápež František

22. dec 2019

Aktuality

Požehnané Vianoce

Požehnané vianočné sviatky, radosť zo Svetla uprostred vianočnej tichej noci a požehnaný i pokojný nový rok 2020 vyprosuje v mene Arcidiecéznej charity Košice

21. dec 2019

Aktuality

Hospic Matky Terezy získal významnú Cenu Prešovského samosprávneho kraja

Cenu Prešovského kraja získal prvý slovenský hospic za dlhoročné poskytovanie paliatívnej starostlivosti, sociálnej pomoci a milosrdenstva. Významné ocenenie sme si z rúk predsedu PSK Milana Majerského prevzali na galaprograme 18. decembra.

20. dec 2019

Aktuality

Na Vianočnej akadémie piekli chutné oplátky

Komunitné centrum Pavlovce nad Uhom prijalo pozvanie na Vianočnú akadémiu ZŠ s MŠ Štefana Ďurovčíka v Palíne. Okrem spevu krásnych kolied a vianočných skladieb ukázali žiakom pečenie vianočných oplátok.

20. dec 2019

Aktuality

Previanočná kapustnica pre všetkých ľudí bez domova

Predvianočná kapustnica je už tradičným stretnutím pred Vianocami, ktorú organizujeme v Charitnom dome sv. Alžbety na Bosákovej ulici. Stretnutie začalo svätou omšou celebrovanou Mons. Bernardom Boberom a sviatočnú kapustnicu podával aj primátor s viacerými starostami.