Aktuality

Čo máme nové?

23. mar 2023

Pomáhame vďaka

Potravinová pomoc v okrese Vranov nad Topľou

Pre príjemcov pomoci v hmotnej núdzi začína Arcidiecézna charita Košice v pondelok 27. marca distribúciu potravinových a hygienických balíkov.

9. mar 2023

Pomoc Ukrajine

Deň žien sme oslávili nielen kvetmi, ale aj kultúrnym večerom

Nedočkavo sme vstúpili do spoločenského priestoru Centra podpory Prešov na Svätoplukovej ulici. Miestnosť bola upravená, vyzerala ako komorné divadlo s kulisami a hosťami bola naplnené do posledného miesta.

9. mar 2023

Pracovné ponuky

Hľadáte prácu? Pozícia: fyzioterapeut Dom pokojnej staroby Veľký Šariš

Arcidiecézna charita Košice vyhlasuje výberové konanie na pozície SOCIÁLNY PRACOVNÍK (obsadzujeme 1 pracovnú pozíciu) a FYZIOTERAPEUT (obsadzujeme 1 pracovnú pozíciu) v Dome pokojnej staroby F. Majocha vo Veľkom Šariši.

Charitný futbalový turnaj získal ocenenie sociálny projekt roka Grassroots 2022

Futbalové projekty Arcidiecéznej charity Košice získali ocenenie a pozornosť Slovenského futbalového zväzu. Ocenenie si charita prevzala počas Gala Grassroots SFZ 2022 v rámci ankety sociálny projekt roka.

Charita je tlčúce srdce kresťana: tak ako človek nemôže žiť bez tlkotu srdca, tak nemôže byť kresťanom bez charity.

pápež František

Hokejový turnaj kňazov a rehoľníkov pomáhal

Poslednú februárovú sobotu si zmerali sily netradiční hokejisti. V STD Aréne vo Vranove nad Topľou sa predstavili výber kňazov a rehoľníkov. Víťazstvo si odniesli po napínavom finále kňazi Košickej arcidiecézy. Turnaj mal aj dobročinný rozmer.

22. feb 2023

Pomoc Ukrajine

Výstava diel detí v Michalovciach k prvému výročiu vojny na Ukrajine

Centrum podpory Michalovce pre ukrajinských odídencov pripravuje v spolupráci s mestom Michalovce k prvému výročiu vojny na Ukrajine výstavu prác detí. „Teraz bývam tu, ale môj domov je na Ukrajine“ je téma, ktorú deti zobrazili výtvarným prevedením.

Ples chudobných uzavrel plesovú sezónu v Košiciach

Záverečná bodka plesovej sezóny v Košiciach mala netradičnú podobu. Jedinečný ples venovaný tým, ktorí sa ocitli v nepriazni života. Vydarený 2. ročník Plesu chudobných opäť búral predsudky a povzbudil všetkých k solidarite a vzájomnej blízkosti.

13. feb 2023

Aktuality

Benefičný koncert študentov pomáhal

Štvrtok 9. februára sa aula Teologickej fakulty v Košiciach premenila na priestor naplnený mladými študentmi, hudby, spevu i pomoci. Študenti Gymnázia sv. Edity Steinovej v Košiciach usporiadali benefičný koncert pre jedno zariadení Arcidiecéznej charity Košice.