Zber (ne)potrebných vecí

Poznáme to všetci. Poličky v skrini sa začínajú prehýbať pod ťarchou tričiek, svetríkov a najnovších módnych vychytávok. Keď už nemôžeme zatvoriť ani dvere od skine, odhodlane si svoj šatník pretriedime. Zistíme, že množstvo vecí už nenosíme, aj keď ešte stále spĺňajú svoju funkciu.

  • Aby pomoc bola naozaj konkrétna a účinná, musí mať svoje pravidlá. Vo vybraných zariadeniach Arcidiecéznej charity Košice je súčasťou poskytovaných služieb aj charitný šatník, ktorý slúži ľuďom v núdzi. Máme ho k dispozícii v Košiciach a v Michalovciach, kde prijímame oblečenie, obuv a iné doplnky.
  • Oblečenie, ktoré chcete darovať, aby poslúžilo iným, musí byť plne funkčné, vyprané a uskladnené. Dbajte aj na sezónnosť a praktickosť oblečenia. V jarnom období prijímame predovšetkým vzdušné oblečenie, tričká s krátkymi rukávmi a krátke nohavice. V jesennom a zimnom čase zas hrubé alebo nepremokavé šatstvo. Celoročne nedostatkovým sú topánky a spodná bielizeň.
  • Rozumieme, že k niektorým kúskom oblečenia alebo osobám, ktoré ich nosili, máte citový vzťah. Aj keď kostýmy po starých mamách alebo obleky sú stále peknými kúskami, my to nevyužijeme. Aj ľudia v núdzi alebo na ulici si zaslúžia dôstojný prístup a potrebujú si obliecť praktické veci.
  • UPOZORNENIE:
  1. Pred darovaním predmetov nás vopred informujte a overte si naše aktuálne potreby. 
  2. Prosím zvážte či darovaný predmet je ešte funkčný a poslúži iným.
  3. Vzhľadom na naše kapacity nie je v našich možnostiach prijať úplne všetko. Ďakujeme za pochopenie.

Zber_info-baner