Aktuality

Čo máme nové?

Vôňa kapustnice, chuť oplátok, radosť z prekvapenia a teplo chýbajúceho domova

pridal: Silvia Hrabčáková | dátum: 23. decembra 2021 | kategória: Charitný dom sv. Alžbety

Pre väčšinu ľudí bez vlastného domova sú Vianoce to najnáročnejšie obdobie v roku. Čas, kedy si ešte viac uvedomujú, že sú sami. Bez rodiny, bez širokého kruhu priateľov, bez jedličky a vianočnej atmosféry vo vlastnom bývaní. O to viac sa v službách Charity snažíme vytvoriť chýbajúce teplo domova, prijatie a vianočnú atmosféru. Ani tento rok nechýbalo tradičné vianočné posedenie.

V Charitnom dome sv. Alžbety v Košiciach každoročne organizujeme vianočné posedenie, ktoré je spojené s typickým jedlom: kapustnica, zemiakový šalát s rybou aj vianočné pečivo. Vianočné menu pripravujeme len vďaka štedrým partnerom. Veľmi si vážime potravinový dar spoločnosti Labaš, s.r.o. vďaka ktorému sme zabezpečili suroviny na vianočné menu. Časť potravín sme zakúpili vďaka finančnej podpore Mesto Košice.

CHD-KE_Vianocne-posedenie-4z

1_CHD-KE_Vianocne-posedenie-1z

CHD-KE_Vianocne-posedenie-5z

Tradičnú kapustnicu pripravovali naši prijímatelia pod taktovkou nášho ochotného dobrovoľníka, ktorý nás návštevou a prípravou na Vianoce vždy poteší. Bohužiaľ, pre pandémiu, už druhý rok vianočné posedenie je len v úzkom kruhu a bez pozvaných hostí. Avšak snažíme sa, aby to bolo rovnako srdečne a ľudské. Počas posedenia sme odovzdali prijímateľom vianočné darčeky. Tento rok nám s nimi pomohla Komunita Sant’Egidio Slovakia.

Ďakujeme, že v zhone vytvorenia vianočnej dokonalosti nezabúdame aj na ľudí, ktorí si nemôžu sadnúť v pohodlí domova a vychutnať si dobroty v kruhu rodiny.