.

Košické charitné Vianoce

Vianocne-trhy_baner

OTVOR SVOJE SRDCE pre núdznych na vianočných trhoch v Košiciach

Arcidiecézna charita Košice je súčasťou košických vianočných trhov počas ich celého trvania. Spoločnosť U. S. Steel Košice dali tento rok našej Charite príležitosť prezentovať svoju činnosť a aktivity počas Košických Vianoc na Hlavnej ulici. Každý deň od 5. do 22. decembra 2019, sa v stánku košickej oceliarni vystriedajú rôzne zariadenia a služby arcidiecéznej charity. Tešiť sa môžete na tvorbu výrobkov našich prijímateľov. Seniori, mladí so zdravotným znevýhodnením, ľudia bez domova aj matky v núdzi pre vás pripravili širokú paletu jedinečných produktov. Chutné vianočné oplátky alebo perníčky, voňavé mydielka, krásne ikebany, vianočné gule na jedličku, koberčeky alebo ručne háčkové ozdoby. To všetko nájdete v našom charitnom stánku. Výrobky boli tvorené s láskou v rámci rozvoja pracovných zručností a domov si ich môžete odniesť aj vy. Navštívte nás, dozviete sa viac a na stromčeku môže visieť aj kúsok charitnej lásky. Spoločne otvorme svoje srdcia.

Vianocne-trhy_rozpis-dní

Vianocne-trhy_dobrovolnici

Vianocne-trhy_vyrobky

Každý deň sa môžete tešiť na iné zariadenie a služby v rámci celej košickej Charity. Svoju prácu prídu ukázať nielen Košičania, ale prídu kolegovia i prijímatelia z Bardejova, Sniny, Lipian alebo Humenného.

Aby sme organizačné zvládli zabezpečiť chod charitného stánku počas trhov, vypomáhajú nám dobrovoľníci. Ak aj vy chcete pomôcť, vyplňte krátky dotazník. Spoločne sme blízko pri človeku.

Chutné vianočné oplátky alebo perníčky, voňavé mydielka, krásne ikebany, vianočné gule na jedličku, koberčeky alebo ručne háčkové ozdoby. To všetko nájdete v našom charitnom stánku.

Vianocne-trhy_popis-rozpis-dni

Vianocne-trhy_popis-dobrovolnici

Vianocne-trhy_popis-nase-vyrobky

Podporiť našu prácu a aktivity môžete na vianočných trhoch finančne vďaka registrovanej verejnej zbierky s názvom “Otvor svoje srdce” pod číslom 801-2019-061216. Ďakujeme za vašu štedrosť.