Aktuality

Čo máme nové?

Začal sa 2. ročník Národného týždňa charity

pridal: Silvia Hrabčáková | dátum: 10. júna 2019 | kategória: Zoznam aktualít

Týždeň plný dobrých skutkov, inšpiratívnych rozhovorov, zábavných podujatí pre deti, workshopov pre mladých, stretnutí aj modlitieb
za klientov charitných zariadení. Dnes sa začal 2. ročník Národného týždňa charity  (9. 6.  – 15. 6. 2019), ktorým chce Slovenská katolícka charita slovenskej verejnosti priblížiť opäť viac zo svojej krásnej práce a projektov.

Národný týždeň charity 2019 sa včera, 9.6.2019, slávnostne začal nedeľnými svätými omšami v Katedrále svätého Martina v Bratislave, Katedrále svätého Martina v Spišskej Kapitule, Dóme svätej Alžbety v Košiciach a Chráme Povýšenia svätého Kríža v Prešove – Sekčov.

Prezident Slovenskej katolíckej charity Mons. Štefan Sečka: „Národný týždeň je potvrdením, že každý kto verí, nemôže len hovoriť, ale musí aj konať. V rámci charity je veľa možností ako to môžeme skutkami dokázať; dobre slovo, povzbudenie alebo trpezlivé vyjadrenie je tiež prejavom charity.

„Nedávno som sa zúčastnil medzinárodnej charitnej konfederácie Caritas Internationalis vo Vatikáne, kde sa stretlo viac ako 160 národných charít. Nieslo sa v duchu myšlienky pápeža Františka, že sme jedna ľudská rodina a máme jeden spoločný dom. Myšlienka jednej ľudskej rodiny, ktorej členovia si navzájom pomáhajú, je veľmi dobrá na rozmýšľanie aj o nás, na Slovensku,“ hovorí generálny sekretár SKCH Erich Hulman.

Podrobnejší program Národného týždňa charity 2019 v slovenských mestách a obciach nájdete tu:

https://www.charita.sk/narodny-tyzden-charity/