Aktuality

Čo máme nové?

Vzdelanie je tvoja budúcnosť

pridal: Silvia Hrabčáková | dátum: 1. decembra 2019 | kategória: Zoznam aktualít

Žiaci končiacich ročníkoch základných škôl si výberom ďalšej školy určujú smer svojej životnej cesty. Preto sme v rámci aktivít Komunitného centra v Pavlovciach nad Uhom pripravili ďalšie stretnutie zo série motivačných prednášok. Tentokrát sme si k žiakom miestnej základnej školy pozvali šikovného Tibora Kešeľu, ktorý porozprával o svojej ceste za vzdelaním a prácou.

Šikovní Rómovia sa nestratia. O tom nás presvedčil aj pán Tibor, ktorého neľahké životné podmienky neodradili od snahy uplatniť sa v živote. Po ukončení základného a stredoškolského vzdelania stál pre životným rozhodnutím: „Mal som dilemu, či ísť na vysokú školu alebo nie. Prospechovo som nebol najlepší, ale ani najhorší. Môj výchovný poradca ma motivoval, aby som šiel študovať ďalej,“ spomína na svoje študentské časy Tibor. Po ukončení strednej školy začal pracovať na úrade práce v rámci sociálnej oblasti a súčasne študoval aj na vysokej škole. Externou formou vďaka štipendiu absolvoval a získal vysokoškolské vzdelanie. Dnes pôsobí ako regionálny koordinátor terénnej sociálnej práce a pomáha iným, aby podporovali sociálnu inklúziu.

Vzdelanie-je-tvoja-budúcnosť2

Vzdelanie-je-tvoja-budúcnosť3

Dobré príklady z praxe o úspešných Rómov je jednou z motivačných foriem, ako u žiakov podporujeme chuť vzdelávať sa. V rámci aktivít Komunitného centra v Pavlovciach nad Uhom myslíme na všetky vekové kategórie a podporujeme napredovanie mladých.