Aktuality

Čo máme nové?

Vianočné posedenie s ľuďmi bez domova

pridal: Krajňák | dátum: 21. decembra 2018 | kategória: Zoznam aktualít

Vo štvrtok 20.12.2018 sa v Charitnom dome sv. Alžbety na Bosákovej ulici v Košiciach uskutočnilo vianočné posedenie pre ľudí bez domova so zamestnancami charity a pozvanými hosťami. Začalo slávnostnou svätou omšou, ktorú celebroval košický arcibiskup Mons. Bernard Bober. Koncelebrant dominikán páter Antonín zároveň slúžil svoju rozlúčkovú svätú omšu. Arcibiskup aj riaditeľ Arcidiecéznej charity v Košiciach, Ing. Cyril Korpesio, sa mu poďakovali za doterajšiu službu pri pastorácii ľudí bez domova.

Pred kapustnicou si pre ľudí bez domova pripravili program deti zo Základnej školy Bernolákova 16 v Košiciach. Zároveň učitelia z tejto školy urobili finančnú zbierku a darovali tomuto zariadeniu dar vo výške 250€.

Následne, tak, ako býva zvykom, servírovali kapustnicu ľuďom bez domova novozvolený primátor Košíc Jaroslav Poláček, starostovia viacerých mestských častí a poslanci Národnej rady SR Alena Bašistová a Eduard Adamčík. Podujatia sa zúčastnil aj podpredseda Košického samosprávneho kraja Daniel Rusnák.

Predvianočné podujatie sa uskutočnilo aj vďaka programu Darujte Vianoce Nadácie Orange a spoločnosti MILK-AGRO, spol. s r.o..

Všetkým zúčastneným, darcom, obsluhujúcim, aj zamestnancom patrí naša úprimná vďaka.