Aktuality

Čo máme nové?

Šikovné ruky na hrnčiarskom kruhu

pridal: Silvia Hrabčáková | dátum: 31. októbra 2019 | kategória: Zoznam aktualít

Mladí so zdravotným znevýhodnením z Charitného domu sv. Štefana v Snine okúsili tvorivú prácu s hlinou. V priestoroch Múzea v Zemplínskych Hámroch pod odborným vedením inštruktora modelovali z hliny jedinečné dekoratívne predmety.

Práca s keramickou hlinou na hrnčiarskom kruhu si vyžaduje určitú zručnosť a prax. Keďže naši mladí s hlinou pracovali prvýkrát, počúvali rady inštruktora Jaroslava Lechana do bodky. Naučili sa ako sa s hlinou pracuje, čo je hrnčiarky kruh a aký je postup práce. Pomaly, pod okom odborníka, z hrudy vytvárali hlinené misy alebo dekoratívne predmety, ktorými potešia svojich blízkych. Krásne výrobky je potrebné ešte vypáliť, aby boli úplne dokončené.

Prijímatelia služby nielen rozvíjali pracovné zručnosti, jemnú motoriku, ale tiež svoju kreativitu a fantáziu. Celý odborný workshop nám sprostredkovala pani Žofia Čopíková, kurátorka Múzea v Zemplínskych Hámroch. Pri činnosti nás slovom podporil aj starosta obce Ján Kepič. Náučnou praktickou ukážkou sme u niektorých mladých odpozorovali talent i nadšenie.

Fotogaléria