Aktuality

Čo máme nové?

Národný týždeň charity v Košiciach

pridal: Silvia Hrabčáková | dátum: 17. júna 2019 | kategória: Zoznam aktualít

V piatok, 14. júna 2019, sa druhý ročník  Národného týždňa charity konal aj v Košiciach. Naša charita mala svoj infostánok  pred budovou Východoslovenského múzea na Námestí Maratónu mieru, kde okoloidúcich informovala o službách, ktoré ponúka vo viac ako 40-tich zariadeniach na území košickej arcidiecézy.

Národný týždeň charít prebiehal tohto roku v dňoch 9. – 15. júna, a niesol sa v znamení motta: “Sila charity je v regiónoch.” Naši kolegovia ľudí informovali predovšetkým o aktivitách našej charity, pričom sa mohli sa viac dozvedieť napr. o službách, ktoré poskytuje Krízové centrum pre matky s deťmi v Košickej Novej Vsi, Charitný dom svätej Alžbety v Košiciach, Denné stacionáre, Agentúry domácej ošetrovateľskej starostlivosti, či Domov pokojnej staroby.

Spolu s propagačnými materiálmi sme prezentovali aj krásne výrobky, ktoré pripravujú šikovné ruky našich klientov v Krízovom centre pre matky s deťmi v Košickej Novej Vsi – mydielka, aj výrobky z hliny potešili všetkých, ktorí sa pri našom stánku zastavili :).