Aktuality

Čo máme nové?

Najväčšia potravinová zbierka pomôže ľuďom v núdzi

pridal: Silvia Hrabčáková | dátum: 19. novembra 2020 | kategória: Zoznam aktualít

V spolupráci s potravinovým reťazcom Tesco organizujeme 8. Vianočnú potravinovú zbierku, ktorá je najväčšou aktivitou svojho druhu na Slovensku. Zákazníci môžu od 19. novembra do 3. decembra 2020 darovať trvanlivé potraviny a drogériu vo všetkých 153 obchodoch Tesca na Slovensku. Zapojiť sa a pomôcť môžu aj pri online nákupe prostredníctvom služby Tesco Online nákupy. Reťazec po skončení zbierky rozdelí aj finančnú pomoc navyše – vo výške 20 % hodnoty vyzbieraných potravín a drogérie.

Vianočná potravinová zbierka bude v obchodoch Tesca prebiehať dva týždne: od štvrtka 19. novembra do štvrtka 3. decembra 2020. Prostredníctvom Tesco Online od 18. novembra až do 24. decembra majú zákazníci na výber spomedzi 6 pripravených balíčkov pomoci, konkrétne v hodnote od 5 do 12 eur.  

Vhodné na darovanie sú rôzne produkty ako napríklad konzervy, instantné polievky, zaváraniny, ryža, cestoviny, múka, cukor, olej, čaj, káva, pracie prostriedky alebo mydlá či šampóny. Darovanie potravín je veľmi jednoduché a bezpečné – stačí ich po zakúpení odovzdať na vyznačené miesto za pokladničnou zónou alebo dobrovoľníkom z charít. „Arcidiecézna charita Košice koordinuje zbierku v 3 predajniach spoločnosti Tesco, a to v mestách Košice, Snina a Michalovce. Vlani sme vďaka štedrosti nakupujúcich mohli obdarovať vyše 136 rodín, ktorým sme pomohli prežiť predvianočné obdobie,“ ďakujem darcom za arcidiecéznu charitu Silvia Hrabčáková.

„Veľmi si vážime dlhoročnú spoluprácu so spoločnosťou Tesco, vďaka ktorej vieme pomôcť viac ako 2000 rodinám a jednotlivcom v núdzi a byť blízko pri nich v tejto mimoriadnej zložitej situácií ovplyvnenej pandémiou,“ uviedol Erich Hulman, generálny sekretár Slovenskej katolíckej charity. Okrem SKCH  reťazec spolupracuje aj s ďalšími charitatívnymi organizáciami ako Potravinová banka Slovenska,, Evanjelická diakonia, Vagus a Depaul.