Aktuality

Čo máme nové?

Mikulášske prekvapenie v našich zariadeniach

pridal: Silvia Hrabčáková | dátum: 7. decembra 2019 | kategória: Zoznam aktualít

Svätý Mikuláš bol biskupom a jeho dobrota, spravodlivosť a obetavosť mu priniesli veľkú obľubu medzi ľuďmi. V deň spomienky na biskupa Mikuláša, obchádza domácnosti, aby obdaroval malých i veľkých pozornosťou, ovocím alebo sladkosťou. V biskupskom rúchu s barlou a v typickej červenej farbe navštívil aj náš Denný stacionár v Humennom, Denný stacionár a Hospic sv. Matky Terezy v Bardejovskej Novej Vsi, Krízové centrum v Košickej Novel Vsi a ďalšie služby i zariadenia.

Malá pozornosť poteší všetkých bez ohľadu na vek. Iskry a radosť v očiach neskrývali ani seniori z Denného stacionára v Humennom. Aj ich prišiel pozdraviť sv. Mikuláš a darovať im milú pozornosť.

Na príchod svätého Mikuláša čakala aj kôpka nedočkavých detí našich zamestnancov Hospicu sv. Matky Terezy.  Mikuláš ich očakávania nesklamal. Navštívil ich aj spolu so svojím anjelským zborom, s ktorým zaspievali svoje piesne. Tiež sa k nim pridal malý čertík na výstrahu nám všetkým. Sv. Mikuláš nezabudol na nikoho a priniesol aj svoje sladké mikulášske balíčky. Navštívil aj pacientov a okrem balíčkov im poprial aj Božie požehnanie, ktoré tak veľmi všetci potrebujeme.

Svoju radosť a nadšenie neskrývali ani deti z Krízového centra v Košickej Novej Vsi. 

Fotogaléria