Čo máme nové?

Košický maratón zabehli aj zamestnanci Charity

pridal: Silvia Hrabčáková | dátum: 9. októbra 2019 | kategória: Zoznam aktualít

Aj v tomto ročníku najstaršieho európskeho maratónu mala symbolické zastúpenie Arcidiecézna charita Košice.

V nedeľu 7. októbra o 9-tej hodine odštartovali bežci na tradičnom mestskom okruhu spoločne s polmaratóncami, štafetármi, tesne pred nimi inline korčuliari a handbikeri, celkovo vyše14-tisíc účastníkov vo všetkých kategóriách podujatia.

Spomedzi takmer 1,3 tisíc maratóncov dobehol v čase 3:38:42 hod aj Bohuš Čepiga so štartovným číslom 609, vedúci Hospicu Matky Terezy v Bardejove, ktorý je zariadením Arcidiecéznej charity Košice. Obsadil celkove cenné 444. miesto, v kategórii mužov nad 40 rokov to bolo zároveň 175. miesto. V polmaratóne žien nás na trati zastúpila Jana Majdová zo sociálno-zdravotného úseku centra ADCH, keď za účasti vyše 1,1 tisíc bežkýň dobehla na 664.mieste v čase 2:10:33 hod.

Celkovým víťazom maratónu sa stal kenský bežec Hillary Kipsambu časom 2:09:33 h, najlepším  slovenským bežcom bol na 7. mieste Tibor Šahajda v čase 2:15:25 h, v ženskej kategórii utvorila traťový rekord etiópska bežkyňa Kumeshi Sichala Deressová výkonom 2:26:01 h.