Aktuality

Čo máme nové?

Komunitné centrum Lipany: Futbalom chceme spájať

pridal: Silvia Hrabčáková | dátum: 2. mája 2023 | kategória: Komunitné centrá

Posledný aprílový piatok oslávili v Lipanoch športom a budovaním spolupráce. Komunitné centrum Lipany, kde je zriadené Arcidiecéznou charitou Košice, zorganizovalo v poradí 16. ročník futbalového turnaja „Nie je dôležitá farba pleti, ale farba dresu“. Na umelej trávnatej ploche pri ZŠ Komenského 113 v Lipanoch si zmeralo sily 11 družstiev. Prvenstvo si po napínavom finále odniesli hráči z Ozbrojených síl Slovenskej republiky – 20. prápor logistiky Prešov.

Do 16. ročníka sa zapojili komunitné centrá Lipany, Čirč, Ľubotín, Sabinov, Svinia, Sečovce, Prešov, družstvo Old boys mesta Lipany a zástupcovia Ozbrojených síl Slovenskej republiky. S myšlienkou založenia tohto turnaja prišiel už môj predchodca, a bolo mojou milou povinnosťou pokračovať v tejto tradícií. V dnešnej dobe, kedy je veľa násilia, je dôležité hľadať veci, ktoré nás spájajú a nie rozdeľujú,“ približuje Martina Slaninová, vedúca Komunitného centra Lipany.

Do turnaja sa mohli prihlásiť všetci. Dôležitá bola chuť a odhodlanie spájať sily a preveriť svoje zdatnosti. Otvorenia futbalového turnaja sa zúčastnili aj Vladimír Jánošík, primátor mesta Lipany: „Je to spoločná akcia, kde si chlapi a chlapci chcú zašportovať. Verím, že skončí nielenže bez zranenia, ale aj s pocitom, že každý urobil niečo pre seba, pre svoje zdravie, ale aj pre budovanie vzťahov a spolužitie, pre ktoré sme tu práve dnes.“

Finálové derby bolo napínavé. O výsledku napokon rozhodli penalty a prvenstvo i putovný pohár si odnieslo družstvo Ozbrojených síl Slovenskej republiky. Tí sa rozhodli vecnú cenu darovať najmladším účastníkom turnaja, družstvo Komunitného centra v Sečovciach.

Na Charite veria, že športom dokážu búrať predsudky, budovať priateľstvá a podporovať súdržnosť v rámci komunít. Celý turnaj sa mohol uskutočniť vďaka partnerom: Mesto Lipany, Slovenský futbalový zväz, Komunitná nadácia Modrá Torysa a Potravinová banka Slovensko.

Vďaka patrí aj sponzorom COOP Jednota Slovensko, GOMA ELEKTRO, poslanec Peter Kandráč, ELEKTROSLUŽBY – K+G, STAV- MAJO, Ekoprim, Ján Hovanec, Agáta Kordiaková a Glóbus Lipany.

Futbalom-chceme-spajat-1Futbalom-chceme-spajat-13Futbalom-chceme-spajat-27Futbalom-chceme-spajat-33

Futbalom-chceme-spajat-51Futbalom-chceme-spajat-36Futbalom-chceme-spajat-54Futbalom-chceme-spajat-30

Futbalom-chceme-spajat-49Futbalom-chceme-spajat-18Futbalom-chceme-spajat-31Futbalom-chceme-spajat-11

Robte a šírte dobro spoločne s nami. Stojte s nami blízko pri človeku…