Aktuality

Čo máme nové?

Cena mesta Košice pre našu kolegyňu Soňu Hlaváčovú

pridal: Silvia Hrabčáková | dátum: 11. mája 2021 | kategória: Charitný dom sv. Alžbety

V piatok 7. mája si z rúk košického primátora Jaroslava Polačeka prevzala Cenu mesta Košice aj Soňa Hlaváčová, vedúca Charitného domu sv. Alžbety v Košiciach. Slávnostné odovzdávanie cien prebehlo za mimoriadnych opatrení, v komornej atmosfére počas vyvrcholenia osláv Dni mesta Košice. Celkovo 27 jednotlivcov a kolektívov si svoje ocenenie prevzalo v priestoroch kulturparku na Kukučínovej ulici. Našej kolegyni srdečne blahoželáme.

Cena-mesta-Kosice-3

Cena-mesta-Kosice-1

Cena-Mesta-Kosice-2021_Moment

Mestské zastupiteľstvo v Košiciach udelilo Cenu mesta Košice našej kolegyni Soni Hlaváčovej za 25-ročnú významnú a aktívnu službu v prospech ľudí v núdzi. V rámci služieb krízovej intervencie našej Charity pôsobí vyše 15 rokov. Je vedúcou Charitného domu sv.  Alžbety a Nocľahárni Emauzy, kde nachádza dočasný domov vyše 100 ľudí bez vlastného prístrešia. Vždy je pre nich povzbudením a oporou je aj pre svojich kolegov.

Je to pre mňa česť prevziať si v rámci vyvrcholenia osláv Dňa mesta Košice Cenu mesta Košice. Veľmi si to vážim. Chcem sa poďakovať všetkým mojim kolegom a spolupracovníkom, poslancom mestského zastupiteľstva, priateľom a mojej rodine za podporu, dôveru a vieru, že naša práca má zmysel a pomáha tým, ktorí to potrebujú. 
Soňa Hlaváčová