Aktuality

Čo máme nové?

Zbierka užitočných vecí podporí ľudí v núdzi

pridal: Silvia Hrabčáková | dátum: 12. júna 2023 | kategória: Pomáhame vďaka

Súčasťou podujatia Dni dobrovoľníkov Hutníci pre Košice, ktoré organizujú U. S. Steel Košice je aj tradičná dvojdňová Zbierka užitočných vecí. V piatok, 16. júna od 12.00 do 18.00 hod a v sobotu, 17. júna od 8.00 do 15.00 hod. Jedným zo zberných miest je aj naše Centrum Charity.

ZBERNÉ MIESTA
ČAS

Chystáte sa zredukovať alebo obnoviť svoj šatník? Vytriediť malé oblečenie po deťoch a uvoľniť miesto pre väčšie veľkosti, pretože deti rastu ako z vody? Alebo túži vaše dieťa po novej školskej taške, peračníku a vám je ľúto vyhodiť tie, ktoré práve teraz používa? Nezbavujte sa ich nadobro, pretože určite sa ešte môžu niekomu zísť… Práve toto je cieľom tohtoročnej zbierky užitočných vecí. Poslúžia matkám v núdzi, ľuďom bez vlastného domova, ale aj tým, ktorí sú v náročných životných situáciách.

„V našich zariadeniach,“ informovala Silvia Hrabčáková z Arcidiecéznej charity Košice, „sa nám zídu predovšetkým posteľné obliečky, deky, plachty, uteráky, akékoľvek topánky pre deti, plienky, zavinovačky, kočiare, detské hračky, rôzne športové potreby, kuchynský riad, hygienické potreby (toaletný papier, dámske hygienické pomôcky, šampóny a sprchovacie gély, pracie prostriedky, prostriedky na umývanie riadu a, samozrejme, stále vieme zužitkovať trvanlivé potraviny (ryžu, cestoviny, olej, konzervy, kečup, strukoviny, cukor, mäsové konzervy, paštéty, džemy, med, instantné polievky, trvanlivé mlieko), oblečenie pánske a dámske na každodenné nosenie – tričká, svetre, rifle, tepláky, ponožky, spodnú bielizeň, športovú obuv.“ Prinesené veci, najmä čo sa oblečenia týka, musia byť čisté a vyprané.