Aktuality

Čo máme nové?

Začína sa najväčšia potravinová zbierka

pridal: Silvia Hrabčáková | dátum: 16. novembra 2021 | kategória: Pomáhame vďaka

Od 25. do 27. novembra stretnete v predajniach Tesco po celom Slovensku usmiatych zamestnancov a dobrovoľníkov charity. Stačí sa pri nich zastaviť, odovzdať balíček ryže, cukru či múky a spravíte dobrý skutok veľkej hodnoty. Pomoc nikdy nebola ľahšia.

Niektorí odovzdávajú plné košíky, iní po jednom či dvoch baleniach potravín. „Keď každý odovzdá, o čo sa dokáže podeliť, spoločne nazbierame ohromné množstvo darov. V minulých rokoch sme takto zakaždým odovzdali vyše sto ton potravín a drogérie tým, ktorým chudoba nedovoľuje nakúpiť si ani základné veci na prežitie. Cukor, olej, múka, konzerva či instantná polievka za pár centov niekomu inému rozžiari deň a to je niečo nádherné, o čo by sme sa radi podelili,“ hovorí Erich Hulman, generálny sekretár Slovenskej katolíckej charity.

Z rúk dobrovoľníkov dostane zákazník v dňoch zbierky leták so zoznamom potravín a drogérie, ktoré charita potrebuje pre klientov. Môže sa poradiť, čo darovať, alebo aj porozprávať, pretože v prevádzkach budú dobrovoľníci, ktorí pracujú s núdznymi a poznajú množstvo ľudských príbehov.

Hľadáme DOBROvoľníkov

Ako dobrovoľníci nám môžete vypomôcť v TESCO KOŠICE (Trolejbusová 1). V prípade záujmu prosím vyplňte formulár. Ďakujeme a vidíme sa na najväčšej potravinovej zbierke na Slovensku.


TESCO POTRAVINOVÁ ZBIERKA
25. - 27. novembra 2021

2020_12_Tesco-zbierka-1

2020_12_Tesco-zbierka-4

Vlaňajší výsledok Tesco potravinovej zbierky:
darovaných produktov
0 kg
hodnota produktov
0 eur
obdarovaných potravinami
0 rodín