Aktuality

Čo máme nové?

Výťažok z hokejového turnaja kňazov sme premenili na novú kuchyňu

pridal: Silvia Hrabčáková | dátum: 27. mája 2024 | kategória: Charitný dom pre mládež Vranov

Vlaňajší charitatívny hokejový turnaj kňazov a rehoľníkov vo Vranove nad Topľou priniesol nielen radosť zo športu. Turnaj pomohol aj Charitnému domu pre mládež, ktoré spravuje Arcidiecézna charita Košice. Vďaka podpore divákov dokázala charita vynoviť kuchynskú linku v zariadení. Tú využíva 20 prijímateľov, ktorí tu nachádzajú podporu, pomoc i dočasný domov.

Hokejový turnaj spojil športové nadšenie s charitatívnym rozmerom a ukázal, akú veľkú silu má spojenie viery a športu. Návštevníci turnaja mohli dobrovoľným príspevkom podporiť činnosť charitného domu. 

Dary vo výške 1 707 eur poslúžili na vynovenie kuchyne. “Vďaka tejto štedrosti môžu mladí ľudia v našom charitnom dome využívať moderné a funkčné prostredie pre svoje každodenné aktivity. Nová kuchyňa je pre našich zverencov nielen miestom, kde sa pripravuje jedlo, ale aj priestorom pre spoločné aktivity a budovanie vzťahov. Ďakujeme všetkým, ktorí prispeli k tomuto krásnemu cieľu,“ poďakovala darcom hovorkyňa košickej charity Silvia Hrabčáková.

CHD-Vranov_nova-kuchynska-linka-1

CHD-Vranov_nova-kuchynska-linka-3

CHD-Vranov_nova-kuchynska-linka-2

Charitný dom pre mládež vo Vranove nad Topľou je zariadenie rodinného typu, ktoré prispieva k integrácii prijímateľov, mladých mužov. Službami sa košická charita snaží eliminovať hrozbu života na ulici, odborne vedie mladých ľudí k samostatnosti, učí ich hospodáriť s financiami, prebrať zodpovednosť a začleniť sa do pracovného života.