Aktuality

Čo máme nové?

Večer plný hviezd

pridal: Silvia Hrabčáková | dátum: 24. júna 2023 | kategória: Dobrovoľníci

V rámci dobrovoľníckych aktivít sme 23. júna 2023 (piatok) zorganizovali jedinečný večer, v ktorom sme prepojili slovenskú a ukrajinskú kultúru, kuchyňu a veríme, že vzniknú aj nové kamarátstva. Pre mládež sme si pripravili bohatý program, ktorý sme ukončili filmovým večerom.

Vchádzam do miestnosti pripomínajúc nenápadnú klubovňu s krásnymi vysokými stropmi. Na gauči sedí partia mladých ľudí, medzi ktorými prebieha nenápadné formovanie kamarátstva. Zoznamovacie podávanie rúk s úsmevom na tvári, debaty o pomaly končiacom školskom roku a záľubách. Počujem slovenčinu pomedzi ktorú sa premelie aj ukrajinské slovíčko. Počas zoznamovanie sa stôl zapĺňa dobrotami oboch kultúr. Syrové korbáčiky, ukrajinské pirohy, slovenské lievance a iné lahodné vône a chute. Počas programu sa partia ľudí, ktorí sa stretli po prvýkrát, lepšie zoznamujú a objavujú čaro nových kamarátstiev. Záverečnou bodkou je premietanie filmu plných hviezd s pukancami v ruke.

Ďakujeme všetkým mladým, ktorí prijali naše pozvanie. Vďaka patrí dobrovoľníkom ochotným darovať svoj čas a pozornosť pre iných. Dokonca sa k nám pridali aj študenti Spojenej školy Kollárova 17 v Sečovciach, ktorí pricestovali spoza kopca.

Vecer-plny-hviezd-10Vecer-plny-hviezd-7

Vecer-plny-hviezd-9Vecer-plny-hviezd-8

Podujatie bolo súčasťou celoslovenskej iniciatívy Národný týždeň charity, ktorú zastrešuje Slovenská katolícka charita a do aktivít sa zapájajú vlastným programom jednotlivé arci/diecézne charít.