Aktuality

Čo máme nové?

V Komunitných centrách vznikajú bavlnené rúška

pridal: Silvia Hrabčáková | dátum: 27. marca 2020 | kategória: Zoznam aktualít

Zamestnanci v našich Komunitných centrách sa pustili do výroby vlastných bavlnených rúšok. Vzhľadom na mimoriadne udalosti v súvislosti so šírením nového koronavírusu aj v našich službách pociťujeme nedostatok ochranných prostriedkov. Preto inicitívne vyrábame vlastné ochranné rúška, aby sme chránili nielen seba, ale aj okolie. 

Ochranné rúška šijú aj v Sečovciach

Ochranné-rúška-si-vyrábame-aj-sami-5

Ochranné-rúška-si-vyrábame-aj-sami-10

Ochranné-rúška-si-vyrábame-aj-sami-7

Od pondelka sa priestory Komunitného centra v Sečovciach zmenili na krajčírsku dielňu. Kolegyne z Komunitného centra a Denného stacionára v Sečovciach spoločne s dobrovoľníčkami šijú ochranné rúška. Tie tvoria zo zvyšných bavlnených látok, ktorým takto vdýchli nový život, aby chránil ten ľudský. Za tri dni sa im podarilo ušiť až 300 kusov, avšak stále je to málo. Farebné ochranné rúška chránia nielen chariťákov, ale kolegyne ich distribuujú aj do miestnej rómskej osady. Práve tam je ochranných prostriedkov nedostatok a ľudia o ne prejavujú obrovský záujem. Aj takýmto spôsobom stojíme blízko pri človeku. 

Šikovné ruky majú aj v Komunitnom centre v Pavlovciach nad Uhom

šijeme-rúška-v-KC-1

striháme-materiál-1

šijeme-rúška-1

Bavlnené látky sa pod ich rukami menia na ochranné rúška, ktoré sa stali v týchto dňoch povinnou výbavou každého z nás. V Pavlovciach sa všetci naozaj zomkli. Ľudia si pre rúška chodia do nášho komunitného centra. Niektorí nám donesú materiál, z ktorého potom tvoríme. Alebo nám rovno donesú hotové rúška, ktoré ďalej distribuujeme. Dnes nás potešila pani, ktorá nám požičala šijací stroj. Ďalší sa za nás modlia. A to je sila, ktorá nás posilňuje v pomoci iným.

Aj v Komunitnom centre Lipany tvoria rúška

IMG_20200316_102518343

IMG_20200316_104311576

Nezaháľajú ani v Komunitnom centre v Lipanoch, kde upcyklujú bavlnené látky. Tie sa pod rukami šikovných kolegýň premieňajú na ochranné rúška. Balvnené rúška tvoria pre potreby Charity aj komunity, v rámci ktorej poskytujú služby.