Aktuality

Čo máme nové?

Svätú Alžbetu sme si pripomenuli polievkou pre núdznych

pridal: Silvia Hrabčáková | dátum: 18. novembra 2020 | kategória: Charitný dom sv. Alžbety

V deň spomienky na svätú Alžbetu sme v rámci dobročinnej aktivity Mesta Košice potešili ľudí bez vlastného domova. Chutnú šošovicovú polievku rozdávali ľuďom v Charitnom dome sv. Alžbety aj v Krízovom centre pre matky s deťmi. Aj takýmto prejavom solidarity dokazujeme, že ich ľudské osudy nám nie sú ľahostajné.

Alžbeta vieru spájala s pomocou chudobným
  • Pri príležitosti spomienky na patrónku charity, ktorá bola vlani vyhlásená aj za patrónku Mesta Košice, usporiadalo mesto po druhýkrát dobročinnú aktivitu Polievka sv. Alžbety. Niekoľko tisíc porcií chutnej šošovicovej polievky navarili šikovní šéfkuchári. Zabalené porcie v termoobaloch doručili priamo tam, kde sa pomoc núdznym poskytuje. Vyše stovka ľudí bez vlastného prístrešia, ktorí našli teplo a posteľ v Charitnom dome sv. Alžbety, bola obdarená porciou polievky. Ďalšia várka smerovala pre mamičky a deti do Krízového centra v Košickej Novej Vsi, kde svoj dočasný domov nachádza 120 osôb. Ďakujeme vedeniu Mesta Košice, že aj takýmto spôsobom myslia na núdznych.

Svatu-Alzbetu-sme-si-uctili-polievkou-pre-nudznych-1

Svatu-Alzbetu-sme-si-uctili-polievkou-pre-nudznych-4

Svatu-Alzbetu-sme-si-uctili-polievkou-pre-nudznych-2

Princezná, ktorá pomáhala chudobným a chorým
  • Svätá Alžbety netrávila svoj život v modlitbách za múrmi kláštora. Bola medzi ľuďmi a poskytovala pomoc biednym. Buď aj ty ako Alžbeta a pomáhaj núdznym vo svojom okolí. Že nevieš ako? Niekedy sa stačí len lepšie obzrieť. Nikoho si nenašiel? Pomôž nám. Na naše dvere denne klopú desiatky núdznych čakajúcich na pomoc.

Svatu-Alzbetu-sme-si-uctili-polievkou-pre-nudznych-8

Svatu-Alzbetu-sme-si-uctili-polievkou-pre-nudznych-6

Svatu-Alzbetu-sme-si-uctili-polievkou-pre-nudznych-7