Aktuality

Čo máme nové?

Stropkovskí Rómovia prechádzali krížovou cestou ulicami mesta

pridal: Silvia Hrabčáková | dátum: 29. marca 2024 | kategória: Komunitné centrá

V rámci Komunitného centra Stropkov si počas pôstneho obdobia naplánovali krížovú cestu ulicami mesta. Deti a najmenší návštevníci centra vyrobili ručne kreslené zastavenia. Spoločne sme sa vybrali na cestu modlitby. Tá bola obohatená spevom a hudbou, ktorá pozdvihla náš hlas, ktorý sa šíril ulicami a napĺňal srdcia všetkých, ktorí nás počúvali.

Pri každom zastavení sme spoznávali nové tváre, zdieľali svoje príbehy a modlitby. Bezpečnosť nám zabezpečovali príslušníci Mestskej polície Stropkov, čo bolo ďalším dôkazom podpory a jednoty celej komunity.
Na záver sme sa všetci spolu zastavili pri kaplnke, fare a sanktuáriu. Tam sme sa spoločne modlili a poďakovali za to, že sme mohli byť svedkami sily modlitby, jednoty a solidarity. Nezáleží na tom, kto sme alebo odkiaľ pochádzame. Dôležité je, že sme tu pre seba navzájom.

KC-Stropkov_Krizova-cesta_24-1

KC-Stropkov_Krizova-cesta_24-2

KC-Stropkov_Krizova-cesta_24-3

Ak vás informácie o našej činnosti zaujali a chcete byť súčasťou našej charitnej rodiny, môžete tak urobiť podporou charitného diela, dobrovoľníctvom, dobrou radou alebo modlitbou. Kontaktovať nás môžete na silvia.hrabcakova@charita-ke.sk.

Robte a šírte dobro spoločne s nami. Stojte s nami blízko pri človeku…