Aktuality

Čo máme nové?

Slováci opäť preukázali solidaritu

pridal: Silvia Hrabčáková | dátum: 1. decembra 2022 | kategória: Zbierky

Počas najväčšej potravinovej zbierky na Slovensku od štvrtka 24. novembra do nedele 27. novembra 2022 zákazníci darovali takmer 80 ton potravín a hygienických potrieb v hodnote bezmála 200-tisíc eur charitám v obchodoch Tesco. Do 10. ročníka sa aktívne zapojila aj Arcidiecézna charita Košice. Tá vo vybraných predajniach v Košiciach, Snine, Humennom, Vranove nad Topľou, Humennom, Michalovciach a v Trebišove vyzbierala vyše 2 200 kilogramov produktov v hodnote takmer 5 000 eur. Vďaka štedrosti darcov dokáže Charita obohatiť vianočný čas v podobe potravín a drogérie desiatkam ľudí v náročnej životnej situácii.

„Je úžasné, že naši zákazníci ani v náročných obdobiach nezabúdajú na ľudí v núdzi a aktívne sa zapájajú do potravinovej zbierky v obchodoch Tesco. Každá pomoc sa ráta – či je to jeden šampón alebo päť balení cestovín. Za 10 ročníkov zbierky sa nám podarilo odovzdať vyše 1 000 ton potravín a hygienických potrieb v hodnote 2 miliónov eur. Keďže vnímame, že počet ľudí, ktorí sa ocitli v náročnej životnej situácii, narastá, rozhodli sme sa predĺžiť potravinovú zbierku. Tento týždeň oslavujeme sviatok štedrosti, darovania a dobrovoľníctva – Giving Tuesday a pri tejto príležitosti sme s rozhodli prísť s pomocou navyše. Potravinovú zbierku predlžujeme až do konca decembra, zákazníci majú stále možnosť prispieť na dobrú vec či už pripraveným balíčkom pomoci alebo potravinami podľa ich výberu,“ oznamuje Veronika Bush, riaditeľka komunikácie Tesca na Slovensku. Tesco zároveň finančne podporí zapojené organizácie navyše sumou vo výške 20 % hodnoty všetkých vyzbieraných tovarov.

Tesco-zbierka-2022-5Tesco-zbierka-2022-3

Tesco-zbierka-2022-4Tesco-zbierka-2022-2

Tesco-zbierka-2022-1Tesco-zbierka-2022-8

Tesco-zbierka-2022-9Tesco-zbierka-2022-6

Potravinová zbierka prebieha aj cez internet prostredníctvom služby Tesco Online nákupy až do 27. decembra 2022. Zákazníci si môžu vybrať z vopred pripravených balíčkov pomoci pre domácnosti, seniorov, rodiny a rodičov samoživiteľov v núdzi v hodnote 5 alebo 12 eur.

„Ďakujeme všetkým darcom, ktorí sa tento rok zapojili do vianočnej potravinovej zbierky v Tescu. Ich pomoc si vážime o to viac, že napriek náročnej ekonomickej situácii nezabúdajú na ľudí v núdzi. A taktiež zamestnancom charity, reťazca, ako aj všetkým zapojeným dobrovoľníkom naprieč Slovenskom, že venovali svoj predvianočný čas dobrému skutku,“ hovorí Miroslav Dzurech, generálny sekretár Slovenskej katolíckej charity.

Robte a šírte dobro spoločne s nami. Stojte s nami blízko pri človeku…