Aktuality

Čo máme nové?

Prvý slovenský hospic navštívil minister práce

pridal: Silvia Hrabčáková | dátum: 27. októbra 2020 | kategória: Hospic Matky Terezy

Počas víkendového testovania v bardejovskom okrese navštívil Hospic Matky Terezy aj Milan Krajniak, minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR. V sobotňajších ranných hodinách na nádvorí zariadenia predstavili poslanie paliatívnej starostlivosti delegácie, ktoru okrem ministra práce tvoril JozefLukáč, poslanec NR SR a podpredseda Prešovského samosprávneho kraja, Anna Andrejevová, poslankyňa NR SR a Ján Paľa, prednosta Okresného úradu v Bardejove.

Pán minister práce a prítomní hostia sa aktívne zaujímali o dianie v našom zariadení. Pýtali sa na účasť na plošnom testovaní v bradejovskom okrese. V rámci bezpečnosti personálu a obáv z možnej kontaminácie a prenosu nákazy v odberných miestach sa testovanie zamestnancov realizovalo priamo v zariadení. S radosťou sme informovali, že všetci zamestnanci mali negatívne výsledky. 

 Z dôvodu zákazu návštev v Hospici, rozhovory prebiehali na nádvorí zariadenia. Túto situáciu využil aj Jozef Lukáč, podpredseda Prešovského samosprávneho kraja a obzrel si prebiehajúci projekt opravy strechy na zariadení. Tento projekt je realizovaný aj vďaka finančnej podpore Prešovského samosprávneho kraja.

V závere samotnej návštevy delegácia odovzdala pozdravy pre všetkých zamestnancov a zaželala im všetko dobré do ďalšej práce v prospech našich pacientov. 

Prvý-slovenský-hospic-navštívil-minister-práce_2

Prvý-slovenský-hospic-navštívil-minister-práce_1

Prvý-slovenský-hospic-navštívil-minister-práce_4