Aktuality

Čo máme nové?

Prvá dáma USA ocenila prácu zamestnancov a dobrovoľníkov charity

pridal: Silvia Hrabčáková | dátum: 9. mája 2022 | kategória: Pomoc Ukrajine

Činnosť  Slovenskej katolíckej charity, ktorú realizujú zamestnanci a dobrovoľníci jednotlivých lokálnych charít, priblížila Jill Bidenovej, prvej dáme Spojených štátov, naša kolegyňa Silvia Hrabčáková z Arcidiecéznej charity Košice. Počas rozhovoru na hraničnom priechode vo Vyšnom Nemeckom jej priblížila činnosť Charity. Opísala prácu počas prvých týždňov po vypuknutí konfliktu. Zároveň predstavila systematickú a dlhodobú prácu, v rámci ktorej pomáhame pri integrácii a sociálnom začlenení vojnových utečencov na Slovensku. Spomenula aj naše humanitárne aktivity priamo na Ukrajine.

Spolu s prvou dámou Spojených štátov, Eduardom Hegerom, Romanom a ďalšími zástupcami organizácii sme sa vo vytvorenej kaplnke Košickej eparchie spoločne pomodlili nielen za všetky matky. Modlitbu viedol miestny gréckokatolícky kňaz o. František Engler spolu s kňazom, zástupcom Ozbrojených síl Slovenskej republiky.

PXL_20220508_111555029_exported_0_2

PXL_20220508_112501858_2

PXL_20220508_111617035_2

Slovenská katolícka charita od prvých dní aktívne pomáha vojnovým utečencom prichádzajúcim z Ukrajiny. Prostredníctvom jednotlivých arci/diecéznych charít slúžila v neprežitých službách na všetkých hraničných priechod. Vo viacerých mestách na Slovensku dnes pomáha v ukrajinských centrách pomoci s integráciou, hľadaním práce a ubytovania, výučbou slovenského jazyka, aktivitami pre deti i dospelých, ale aj potravinovou a materiálnou pomocou.

Súvisiace články