Aktuality

Čo máme nové?

Predvianočné menu potešilo rodiny aj mladých so zdravotným znevýhodnením

pridal: Silvia Hrabčáková | dátum: 7. decembra 2020 | kategória: Denné stacionáre so zameraním na zdravotne znevýhodnených

Až 70 porcií slávnostného jedla poputovalo v Snine prostredníctvom Arcidiecéznej charite Košice ľuďom, ktorí sa ocitli v zložitej životnej situácii. Denný stacionár Snina rozdistribuoval jedlo medzi 10 rodín, ktoré sa nachádzajú v náročnej situácii. Mladí z Charitného domu sv. Štefana si zas pochutnali na mikulášskej večeri. Obdarovaní boli aj mladí so zdravotným znevýhodnením navštevujúci Charitný dom sv. Rafaela v Sabinove. Charita v adventom období dokazuje, že stále stojí blízko pri človeku.

Mladí z Charitného domu sv. Rafaela
  • Vzhľadom na mimoriadnu situáciu si mladí so zdravotným znevýhodnením nesadali spoločne za jeden veľký stôl. V menšej skupine si pochutnali na slávnostnom jedle priamo v zariadení. Tešili sa aj z milého darčeka, ktorý zahreje v mrazivé dni. Niektorým našim zverencom prišli vyzdvihnúť mikulášsky obed ich rodičia alebo príbuzní. Dokonca sme dvom našim mladým s poruchou autistického spektra dorčili prekvapenie priamo k nim domov. Veď charitu tu je a pomáha. 

Slavnostne-jedlo_Sabinov-9

Slavnostne-jedlo_Sabinov-3

Slavnostne-jedlo_Sabinov-6

Slavnostne-jedlo_Sabinov-4

Desať rodín si prevzalo mikulášsku večeru v Dennom stacionári Snina
  • Rodiny si vzhľadom na pandémiu nezasadli za jeden spoločný stôl. Jedlo si zástupcovia rodín prišli vyzdvihnúť do Denného stacionára Snina. „Bola to príjemná akcia, pretože sme ľudom darovali mikulášske prekvapenie. Niektoré rodiny sa nám následne prišli dokonca aj osobne poďakovať za slávnostné jedlo, ktoré im aj veľmi chutilo,“ približuje Mária Čopová, vedúca Denného stacionára Snina.

Slavnostne-jedlo_DS-Snina-1

Slavnostne-jedlo_DS-Snina-2

Slavnostne-jedlo_DS-Snina-4

Slavnostne-jedlo_DS-Snina-5

Slavnostne-jedlo_DS-Snina-3

Mladí z Charitného domu sv. Štefana sa tešili štedrosti
  • Mladí so zdravotným znevýhodneným v Charitnom dome sv. Štefana si spravili príjemné mikulášske posedenie. Okrem slávnostného jedla dostali mladí aj sladký balíček. Bolo to príjemne strávený čas, pretože aktivitu sme realizovali podvečer, čo nie je úplne typický čas pre našich prijímateľov.

Slavnostne-jedlo_CHD-Snina-4

Slavnostne-jedlo_CHD-Snina-3

Slavnostne-jedlo_CHD-Snina-2

  • Vďaka iniciatíve dm {spoločne} venovali 5 % z celkového denného obratu počas Black Friday na prípravu slávnostného jedla pre viac ako 2000 ľudí po celom Slovensku. Každý, kto v piatok 27. novembra nakúpil, prispel k tomu, že tento rok sa vyzbieralo neuveriteľných 45 105,40 eur. Vďaka tejto sume Arcidiecézna charita Košice v 8 mestách (tak kde spoločnosť dm pôsobí) v rámci 12 zariadení nasýtila vyše 800 ľudí v núdzi, osamelých seniorov i rodiny, ktoré prežívajú náročné obdobie. Ďakujeme.