Aktuality

Čo máme nové?

Potravinová Tesco zbierka: 89 ton pomoci pre ľudí v núdzi

pridal: Silvia Hrabčáková | dátum: 13. januára 2022 | kategória: Aktuality

Vďaka potravinovej zbierke Tesca dostali ľudia v náročných životných situáciách potravinovú pomoc a aj základné hygienické potreby. Zákazníci Tesca sa mohli do tradičnej zbierky zapojiť vo všetkých 154 predajniach reťazca od 16. do 18. decembra 2021. Produkty darované v predajniach Košice, Snina a Michalovce distribuovala pre ľudí v núdzi Arcidiecézna charita Košice.

Tri dni. Tri predajne. Tri tony. Tristo obdarovaných.

Potraviny zo zbierky košická charita darovala pred Vianocami najmä rodičom samoživiteľom, rodinám v núdzi a ľuďom bez práce alebo domova. Ľudia venovali v mestách Snina, Košice a Michalovce spolu takmer 3 tony potravín, ktoré v podobe potravinových balíčkov pomohli takmer 300 obdarovaným. „Ďakujeme darcom, ktorí sa rozhodli v predvianočnom období podeliť sa o časť svojho nákupu s núdznymi. Pochvala patrí aj tým, ktorí sa podieľali na príprave zbierky, následnom prevoze, triedení a vydávaní potravinových balíčkov,“ poďakovala za košickú charitu Silvia Hrabčáková, koordinátorka zbierky.

Tesco-zbierka-21-3

Tesco-zbierka-21-19

Exif_JPEG_420

Celkovo sa darovali produkty v hodnote 130-tisíc eur

Reťazec organizoval potravinovú zbierku už deviatykrát. Zákazníci mohli prispieť do zbierky kúpou trvanlivých potravín či hygienických potrieb navyše pri svojom bežnom nákupe. Na zber potravín a drogérie sú každý rok za pokladničnou zónou vyhradené špeciálne označené miesta. Napriek náročnej situácii zákazníci predajní Tesco darovali 89 ton potravín a hygienických potrieb v hodnote takmer 130-tisíc eur. Celkovú finančnú hodnotu všetkých vyzbieraných produktov pri príležitosti 25. výročia Tesca na Slovensku zvýšila o 25 %, konkrétne o 33-tisíc eur. Zákazníci mohli darovať potraviny aj z pohodlia a bezpečia svojho domova cez službu Tesco Online nákup. Na výber boli tri balíčky pomoci pre osamelých seniorov i rodiny v núdzi.

Tesco-zbierka-21-7

Tesco-zbierka-21-1z

Tesco-zbierka-21-2

Reťazec pri zbierke spolupracuje s charitatívnymi partnermi ako Slovenská katolícka charita, Potravinová banka Slovenska, Evanjelická diakonia, Vagus či Depaul. Partneri podľa ich slov pociťujú nárast záujmu ľudí o potravinovú pomoc, keďže čoraz viac ľudí ovplyvňujú negatívne ekonomické dosahy koronakrízy a spolupráca s Tescom býva pre nich kľúčová.