Aktuality

Čo máme nové?

Pošli tašku

pridal: Silvia Hrabčáková | dátum: 20. apríla 2020 | kategória: Projekty

Aby sme pomohli seniorom, pre ktorých je opustenie domácej karantény ohrozením s vážnymi dôsledkami, rozširujeme úspešný projekt pomoci Pošli tašku z dielne Bratislavskej arcidiecéznej charity, ktorý pomáha seniorom. Arcidiecézna charita Košice rozširuje projekt do miest KOŠICE a SNINA. Veríme, že podobný úspech našich kolegov v objeme odovzdaných tašiek a kilometrov na ceste do vašich domovov zažime aj v týchto častiach Slovenska.

Čo je projekt Pošli tašku

V týchto dňoch sú seniori najzraniteľnejšou skupinou obyvateľstva. Aby sme ich chránili a pomohli im ostať v izolácii, potrebujú si zabezpečiť potraviny, vyzdvihnúť lieky alebo zaplatiť neodkladné účty. Pošli tašku je projekt, ktorý stojí blízko pri senioroch. Dobrovoľníci nakúpia potrebné základné potraviny a doručia ich priamo do pohodlia seniorov. Povedzte nám o osamelom seniorovi, ktorí potrebuje našu pomoc. Vytvorme seniorom zázemie, aby nemuseli opúšťať svoje príbytky a zvládli karanténu s úsmevom.

Spojme sa so seniormi
KOMU
POMÁHAME

Službu nákupu a distribúcie potravín, drogérie či iných vecí môže využiť každý senior. Stačí ak sa vo svojom meste obráti na charitu, ktorá túto službu poskytuje.

SPOJ NÁS
SO SENIOROM

Napíš nám o osamelom seniorovi v tvojom okolí, my pre neho zabezpečíme nákup a ďalšie potreby alebo mu posuň naše číslo.

KDE
PÔSOBÍME

Arcidiecézna charita Košice rozbehla projekt Pošli tašku v dvoch mestách - Košice a Snina, kde stojíme blízko pri senioroch.

Formy pomoci
  • Je samozrejmé, že nie všetci môžeme pomáhať. Momentálna situácia nepriaznivo zasahuje do rozpočtu mnohých rodín a tie samotné budú onedlho potrebovať pomoc. Nechceme, aby sa situácia prejavila vo vytratení solidarity, ktorá sa u nás rozmohla. Aby sme však mohli odpovedať každému a poskytovať pomoc všade, kde si to núdza vyžaduje, hľadáme dobrovoľníkov ochotných odpovedať a darcov ochotným prispieť. Naše vlastné sklady trvanlivých potravín pre núdznych majú svoje limity, preto je každý príspevok potrebný a viac než žiadaný.
NAPLŇME
TAŠKY

Naše zásoby vystačia len pár týždňov. Ak nás chceš podporiť finančne, môžeš tak urobiť tu. Tvoj príspevok využijeme na nákup toho, čo seniorom chýba.

INFORMUJ
ĎALŠÍCH

Daj vedieť aj iným, že pomoc pre seniorov je k dispozícii. Zdieľaj informácie a pomôž tak, aby sa pomoc dostala ku každému, kto ju potrebuje.

STAŇ SA
DOBROVOĽNÍKOV

Pomôž nám pomáhať čo najväčšiemu počtu seniorov a prihlás sa ako dobrovoľník.

posli tasku