Aktuality

Čo máme nové?

Pošli dobro, poteš srdce a radosť sa ti vráti

pridal: Silvia Hrabčáková | dátum: 13. decembra 2020 | kategória: Denné stacionáre so zameraním na seniorov

V tejto dobe nachádzame rôzne možnosti, ako v Domoch pokojnej staroby môžeme seniorom spríjemniť dni spojené s izoláciou a odlúčením. Tešíme sa zo spolupráce dobrovoľníckych iniciatív ako Pošli dobro, ale aj z dlhodobej spolupráce s Knižnicou pre mládež mesta Košice.

Vianočné prekvapenie od seniorov

Krásne kresby, originálne  priania a láskavé pozdravy. To všetko obsahovali listy detí, ktoré potešili srdcia seniorov v Dome pokojnej staroby A. F. Colbrieho v Košiciach. Najmenší mali možnosť prejaviť úctu starším prostredníctvom výzvy „Napíš list – poteš srdce“, a tým ich potešiť takto na diaľku v čase pandémie. Ďakujeme Knižnice pre mládež mesta Košice za usporiadanie výzvy.

Medovníky, háčkové vianočné gule a ozdoby a originálne pohľadnice. Prijímatelia Domu pokojnej staroby A. F. Colbrieho a Denného stacionára v Košiciach pustili uzdu fantázie a prehĺbili svoje tvorivé zručnosti. Spolu so sociálnymi pracovníčkami napiekli vianočné perníky, uháčkovali vianočné gule a iné dekorácie pre Knižnicu pre mládež mesta Košice. Ozdoby budú počas predvianočného obdobia skrášľovať priestory knižnice.

Posli-dobro-kniznica-2

Posli-dobro-kniznica-6

Posli-dobro-kniznica-4

Posli-dobro-kniznica-5

Pošli dobro seniorom

Mladí ľudia ako dobrovoľníci iniciatívy „Pošli dobro“ vyčarovali úsmev seniorom v Dome pokojnej staroby – diecézny kňazský domov F. Majocha vo Veľkom Šariši. Ručne napísané listy a pozdravy doručili dobrovoľníci osobne k dverám zariadenia. Prijímatelia s reakciou dlho nečakali. Viacerí seniori mladým opätovali dobro a na listy odpísali. Aj týmito aktivitami podporujeme medzigeneračnú solidaritu.