Aktuality

Čo máme nové?

Pomáhame rodinám aj vďaka skvelým partnerom

pridal: Silvia Hrabčáková | dátum: 12. apríla 2021 | kategória: Krízové centrum

„Jarné upratovanie“ si zorganizovali členovia Medical Devices teamu spoločnosti Johnson&Johnson. Detské oblečenie, potreby do domácnosti aj bicykle pre najmenších už raz vyčarovali úsmev na perách. Keďže sú skoro ako nové a v zachovanom stave, radosť spôsobia opäť. Veci, ktoré poslúžili, tak vďaka darovaniu nezapadnú prachom. Ekologicky, solidárne a s láskou. K bohatej nádielke (ne)potrebných vecí priložili ešte drogériu, detské plienky a pracie prášky. Všetko bude prerozdelené medzi 120 mamičiek a ich detí, ktoré našli dočasný domov v Krízovom centre pre matky s deťmi. Aby sme im pomohli naštartovať sa a postaviť sa na vlastné nohy.

Dievčatám som sľúbila, že raz budeme mať vlastné bývanie

Pani Helenka spolu so svojimi 3 dcérami býva v Krízovom centre v Košickej Novej Vsi. Manžel vyše 10 rokov žije v zahraničí, o deti sa nezaujíma a ani finančne neprispieva. Pani Helenka pracovala ako pomocná sila v reštaurácii, avšak kvôli kríze spojenou s pandémiou o svoju prácu prišla. Po zaplatení všetkých poplatkov jej ostalo približne 50 eur na mesiac: „Je to veľmi náročné, ale čo sa dá robiť. Musím aj z toho mála vedieť vyžiť. Ešte šťastie, že bývame v Krízovom centre, kde sú náklady na bývanie omnoho nižšie ako v podnájme. Bez tohto bývania, by sme už boli kdesi na ulici.“ Počas prvých mesiacov pandémie sa musela pani Helenka aj dievčatá zriecť veľmi veľa vecí. Doteraz boli zvyknuté, že v mrazničke mali nejaké zásoby mäsa, dievčatá zas čerstvé ovocie do školy. V období kedy sa príjem znížil na minimum, museli vyžiť zo dňa na deň. Nakupovali produkty len v akciách a nemohli si dovoliť nič náročné. V takom prípade akýkoľvek dar drogérie, oblečenia alebo iných potrieb výrazne pomôže rodinke zvládnuť náročné obdobie. Pani Helenka túžila nájsť si čo najskôr prácu. Aj svojim dievčatám prisľúbila, že raz budú mať vlastné bývanie.

Společnost Johnson & Johnson je největší zdravotnickou společností na světě, která se již více než 120 let věnuje péči o zdraví lidí. Nabízí nejúplnější sortiment výrobků pro zdravotní péči a poskytuje s tím související komplexní služby v oblasti zdravotnických prostředků a diagnostiky, volně prodejných přípravků a léků na předpis.