Aktuality

Čo máme nové?

Ples chudobných uzavrel plesovú sezónu v Košiciach

pridal: Silvia Hrabčáková | dátum: 20. februára 2023 | kategória: Charitný dom sv. Alžbety

Záverečná bodka plesovej sezóny v Košiciach mala netradičnú podobu. Jedinečný ples venovaný tým, ktorí sa ocitli v nepriazni života. Vydarený 2. ročník PLESU CHUDOBNÝCH opäť búral predsudky a povzbudil všetkých k solidarite a vzájomnej blízkosti.

Prípravy na ples prebiehali už niekoľko dní. Na výzvu Lucie Gurbaľovej, viceprimátorky mesta Košice reagovala široká verejnosť. „Rozhodli sme sa podporiť túto peknú myšlienku. Aj ľudia nachádzajúci sa vo finančnej a existenčnej ťažkej situácii si zaslúžia užiť plesovú sezónu,“ uviedla viceprimátorka. Do zbierky spoločenských šiat prispeli dámy aj páni a vďaka nim na plese žiarili všetci. Zároveň sa o svoj čas a talent s núdznymi podelila dobrovoľníčka, šikovná kaderníčka a vizážistka, ktorá pripravili dámam z Charitného domu sv. Alžbety spoločenský účes i make-up.

Vzájomné obohatenie organizácií a tých, ktorí pomáhajú s ľuďmi, ktorým sa pomáha. S myšlienkou usporiadať ples prišiel otec Peter Gombita z neziskovej organizácii Oáza – nádej pre nový život spoločne s Arcidiecéznou charitou Košice, občianskym združením Maják nádeje a Úsmevom ako dar. Pomáhajúce organizácie pripravili skvelú zábavu pre prijímateľov, kolegov i pozvaných hostí.

Ples-chudobnych-2023-9Ples-chudobnych-2023-7

Ples-chudobnych-2023-10Ples-chudobnych-2023-11

Ples-chudobnych-2023-8Ples-chudobnych-2023-4

Robte a šírte dobro spoločne s nami. Stojte s nami blízko pri človeku…