Aktuality

Čo máme nové?

Oceliari z U. S. Steel Košice rozjasnili sviatky darovaním obedov

pridal: Silvia Hrabčáková | dátum: 10. apríla 2024 | kategória: Charitný dom sv. Alžbety

V rámci dobročinnej aktivite Darujte obed venovali zamestnanci U. S. Steel Košice 933 teplých obedov do rúk viac ako 220 klientov v dvoch zariadeniach Arcidiecéznej charity Košice. Tento štedrý dar patril deťom i matkám  v Krízovom centre pre matky s deťmi v Košickej Novej Vsi a ľuďom bez vlastného domova v Charitnom dome sv. Alžbety na Bosákovej ulici. Obedy boli doručené v čase veľkonočných sviatkov, aby jednotlivci i rodiny strávili toto obdobie bez starostí s prípravou jedál.

Prijímatelia, vrátane 60 matiek a ich detí v Krízovom centre, ocenili tento dar ako veľkú pomoc. “Vďaka darovaným obedom môžu mamy svojim deťom dopriať niečo extra na sviatky, či už koláčik, hračku alebo inú potrebu, na ktorú by inak nezostali peniaze,” uviedol Miroslav Firda z Krízového centra. S týmto darom sa do centra vniesla vďaka oceliarom aj iskra nádeje a radosti.

Spolupráca s firmou Delirest, ktorá navarila, pripravila a doručila jedlo, ktoré bolo nielen nutrične bohaté, ale aj chutné. “Je to hotová strava, stačí ju zohriať. Naši klienti si ju veľmi chvália,” povedala Soňa Hlaváčová z Charitného domu sv. Alžbety, kde je poskytovaná pomoc viac ako 80 osobám bez vlastného prístrešia.

Tento akt štedrosti zamestnancov USS Steel Košice je príkladom toho, ako spoločné úsilie môže priniesť významnú zmenu v živote tých, ktorí to potrebujú. “V mene klientov ďakujeme za vašu štedrosť. Vďaka vášmu daru sme nasýtili našich zverencov na niekoľko dní a prispeli sme im, aby sviatky prežili s menšími starosťami,” vyjadrila vďačnosť Silvia Hrabčáková z Arcidiecéznej charity.

Charitatívny projekt “Darujte obed” pokračuje v tradícii spoločenskej zodpovednosti a solidarity, a je dôkazom, že empatia a štedrosť môžu vytvárať silné mosty medzi rôznymi časťami našej spoločnosti.

KC-KNV_USS-obedy-11_zKC-KNV_USS-obedy-15_z

KC-KNV_USS-obedy-14_zKC-KNV_USS-obedy-1_z

Ak vás informácie o našej činnosti zaujali a chcete byť súčasťou našej charitnej rodiny, môžete tak urobiť podporou charitného diela, dobrovoľníctvom, dobrou radou alebo modlitbou. Kontaktovať nás môžete na [email protected].