Aktuality

Čo máme nové?

Nádej pri záchrane Vojčíc stále horí

pridal: Silvia Hrabčáková | dátum: 30. marca 2021 | kategória: Charitný dom sv. Edity Steinovej Vojčice

Finančné dary z kampane Nenechajme nádej vyhasnúť podporili Charitný dom sv. Edity Steinovej vo Vojčiciach. Menšie rekonštrukčné práce umožnili vytvoriť krajšie domáce prostredie pre seniorov a odkázaných. Aj vďaka štedrosti darcov nádej na dôstojnú starobu ešte nevyhasla.

Dary z kampane Nenechajme nádej vyhasnúť boli rovným dielom prerozdelené medzi Slovenskú katolícku charitu a 10 diecéznych a arcidiecéznych charít. „Finančné dary z vianočnej kampane v hodnote 3731 eur smerovali na podporu diela v Charitnom dome sv. Edity Steinovej vo Vojčiciach. Práve tomuto zariadeniu vlani hrozilo, že zatvorí svoje brány. Len vďaka štedrosti darcov naďalej charita podáva pomocnú ruku i nádej odkázaným a osamelým seniorom,” poďakoval Cyril Korpesio, riaditeľ Arcidiecéznej charity Košice. Pridený výťažok z kampane poslúžil na potrebnú rekonštrukciu izby pre prijímateľov v charitnom dome. Vďaka tomu sme zvýšili kvalitu poskytovaných služieb a vytvorili domáce a harmonické prostredie. Na pomocných prácach nám vypomáhali dobrovoľníci, kde sa dokonalo prepojila charita ako služba od ľudí pre ľudí. Ďakujeme.

Nenechajme-nádej-vyhasnúť_3

Nenechajme-nádej-vyhasnúť_4

Nenechajme-nádej-vyhasnúť_1

Charita darovala nádej aj Ruženke

Ruženka utrpela vo svojich 12. rokoch zlomeninu stehennej kosti. Pri operácii jej kosť skrátili o 12 centimetrov. Mladučká dievčina tak vyrastala s obmedzením, ktoré sa nedalo prehliadnuť. Jednu nohu mala výrazne kratšiu. Vtedy mladá žena s viditeľnou inakosťou nemala šancu na vydaj. A tak rokmi plynul jej osamelý život v rodnom dome. So starobou na dvere postupne klopala aj choroba. Čoraz viac bola odkázaná na pomoc svojho okolia. Jej neter sa s pomocou obrátila na náš Charitný dom sv. Edity Steinovej vo Vojčiciach. Zariadenie rodinného typu, kde sa všetci vzájomne poznajú. Pani Ruženka tu našla druhý domov aj novú nádej na dôstojnú starobu. Dva týždne po nástupe jej v noci prišlo zle. Opatrovateľka musela privolať záchrannú službu. Lekár konštatoval závažné ochorenie. Operácia jej zachránila život v poslednej chvíli. Nevieme si predstaviť, ako by sa príbeh pani Ruženky skončil, ak by naďalej žila sama vo svojom rodnom dome. O tom je Charita. Stáť blízko pri človeku 365 dní v roku.

Nenechajme-nádej-vyhasnúť_2

Nenechajme-nádej-vyhasnúť_5