Aktuality

Čo máme nové?

Mosty cez futbal: V Lipanoch sa konal 17. ročník futbalového turnaja, ktorý oslavoval rozmanitosť a inklúziu

pridal: Silvia Hrabčáková | dátum: 7. mája 2024 | kategória: Komunitné centrá

Pod heslom Nie je dôležitá farba pleti, ale farba dresu sme futbalovým turnajom budovali priateľstvá a mosty súdržnosti v spoločnosti. V poradí 17. ročník futbalového turnaja amatérskych hráčov organizovalo charitné Komunitné centrum v Lipanoch zriadené Arcidiecéznou charitou Košice. Na umelom trávniku pri ZŠ Komenského 113 v Lipanoch si svoje zručnosti preverilo 14 tímov z rôznych komunít a kútov východného Slovenska.

Šport spája ľudí. A tento turnaj bol viac ako len športovou udalosťou a jedinečným zážitkom. Ako vysvetľuje vedúca Komunitného centra v Lipanoch Martina Slaninová, myšlienkou turnaja je spájať a podporovať rôzne jednotlivé komunity a búrať predsudky. “Športom chceme pomôcť komunitám, ktoré sú na okraji spoločnosti, aby sa začlenili, a zároveň, aby cítili, že sú prijatí. Teším sa, že na turnaji vznikajú aj priateľstvá, čo je pridanou hodnotou charitatívnych podujatí.”

Charita ďakuje všetkým družstvám, ktoré svojou vášňou pre futbal a podporou inklúzie vytvorili jedinečnú atmosféru. Do Lipian zavítali hráči nielen z mesta Lipany, ale aj z Komunitných centier v obciach Lomnička, Svinia, Sečovce, Pečovská Nová Ves. Svoj tím postavili študenti stredných škôl aj zástupcovia Polície Slovenskej republiky, Ozbrojených síl Slovenskej republiky 20. prápor logistiky Prešov a družstvo spoločnosti Tauris. 

“Chceli sme podporiť túto akciu, na ktorej sa nám páči či už ako účastníkom, alebo podporovateľom. Po prvom ročníku, kedy sme sa len zúčastnili, bol tento ročník pre nás lepší, a výsledok viac ako dobrý,” prezradil po finálovom súboji Michal Baluch, výkonný riaditeľ Výrobnej prevádzky RYBA Košice. Prvenstvo nakoniec obhájili hráči z Ozbrojených síl Slovenskej republiky. 

Od vzniku charitatívneho turnaja svoje družstvo postavili hráči z Komunitného centra Lipany. Jeho kapitán Dušak Kotľár nevynechali žiadny zo 17. ročníkov: “S futbalom sme veľmi spokojní, stále sme tá istá partia. Minulý rok sme hrali vo finále, tento rok sme taký úspech nemali.”

KmC-Lipany_Futbal_2024-8KmC-Lipany_Futbal_2024-19KmC-Lipany_Futbal_2024-18KmC-Lipany_Futbal_2024-6KmC-Lipany_Futbal_2024-4

KmC-Lipany_Futbal_2024-7KmC-Lipany_Futbal_2024-3KmC-Lipany_Futbal_2024-9KmC-Lipany_Futbal_2024-15KmC-Lipany_Futbal_2024-17

KmC-Lipany_Futbal_2024-13KmC-Lipany_Futbal_2024-11KmC-Lipany_Futbal_2024-14KmC-Lipany_Futbal_2024-16KmC-Lipany_Futbal_2024-2

Zo srdca ďakujeme našim partnerom a sponzorom za štedrú podporu, vďaka ktorej sme mohli usporiadať tento výnimočný turnaj: Slovenský futbalový zväz / Grassroots SFZ / Mesto Lipany / Komunitná nadácia Modrá Torysa / TAURIS / RYBA Košice / LABAŠ- veľkoobchod s potravinami / Potravinová banka Slovenska / COOP Jednota/ poslanec Peter Kandráč / ELEKTROSLUŽBY – K + G, sro / GOMA ELEKTRO, sro / EKOPRIM group / Obuv Agata Kordiaková / ŠK ODEVA Lipany / ZŠ Komenského 113 Lipany.

Ak vás informácie o našej činnosti zaujali a chcete byť súčasťou našej charitnej rodiny, môžete tak urobiť podporou charitného diela, dobrovoľníctvom, dobrou radou alebo modlitbou. Kontaktovať nás môžete na [email protected].