Aktuality

Čo máme nové?

Mladí so zdravotným znevýhodnením v Snine mali svoj vlastný Valentínsky ples

pridal: Silvia Hrabčáková | dátum: 14. februára 2020 | kategória: Zoznam aktualít

Charitný dom sv. Štefana v Snine (Arcidiecézna charita Košice) si pre všetkých mladých so zdravotným znevýhodnením pripravil Valentínsky ples. 13. februára 2020 po prvýkrát zažili mladí deň noblesy, zábavy a výnimočných okamihov. V malej divadelnej sále v budove farského pastoračného centra Opus Dei búrali predsudky spoločne s mladými z Centra pre deti a rodinu v Snine a Centrom sociálnych služieb Zátišie. 

IMG_7342

IMG_7408

V úvode plesu si mladí pripravili krásny kultúrny program. Zarecitovali básne, modlitbou mladých bola krásna pieseň spojená s odovzdávaním sŕdc pre Krista, a tiež si zatancovali úvodný valčík. Okrem hudby a tanca si pre všetkých pripravili tombolu a zábavné súťaže nielen v tanci. Pri plánovaní aktivít vychádzala Charita z potrieb prijímateľov, ktorí viacerí ešte nemali možnosť zabaviť sa na plese. „Do spolupráce sme pozvali aj rovesníkov z Centra pre deti a rodinu a Centra sociálnych služieb Ametyst v Snine, aby sme takýmto spôsobom nielen podporovali integráciu mladých so zdravotným znevýhodnením, ale aj rozvíjali priateľstvá a búrali predsudky,“ približuje Janka Kozejová, vedúca zariadenia.

Vydarená akcia naplnená čistým detským srdcom, ktoré pohne aj tým dospelým

Valentínsky ples svojou účasťou podporila aj Daniela Galandová, primátorka mesta Snina i otec Allan Tomáš, sninský dekán a farár. “Vydarená akcia naplnená čistým detským srdcom, ktoré pohne aj tým dospelým,” zhodnotil priebeh podujatia otec Martin Murajda, kaplán vo farnosti Snina – mesto.

Pozvanie prijali aj mladí z Centra pre deti a rodinu v Snine: Ide o prvý ročník a milú spoluprácu. Deti sa vzájomne spoznali a zoznámili. Myslím, že je to pre nás zamestnancov aj pre mladých obohatením,” priblížila vychovávateľka z centra.  Valentínsky ples bol pre všetkých vzácnosť a veria, že týmto prvým ročníkom začali každoročnú tradíciu.