Aktuality

Čo máme nové?

Mladí rozvíjali svoje zmyslové vnímanie

pridal: Silvia Hrabčáková | dátum: 15. júla 2021 | kategória: Denné stacionáre so zameraním na zdravotne znevýhodnených

Viete čo je alpakoterpia, aromaterapia alebo reflexológia? Naši mladí z Charitného domu sv. Štefana v Snine to už vedia. Noví poľskí kamaráti im to ukázali vo svojom zariadení sociálnych služieb v meste Zgłobniu. Vďaka uvoľnením opatreniam im ukázali a priblížili aj rôzne zmyslové terapie. Mladí z Charitného domu za hranicami hájili nielen farby Charity, ale aj Mesta Snina.

Jednodňová aktivita „Zmyslové terapie – Zdravotný postih bez obmedzení“ bola plná zaujímavostí, objavovania rozmanitých vôní a prehlbovaní zmyslov i priateľstiev. Mladí okúsili aj zmyslové masáže a v rámci muzikoterapie vyskúšali hudobné nástroje. Dokonca pohladili aj zvieratá, ktoré partneri využívajú v rámci animoterapie. Jednoducho, bohatý deň plný inšpiratívnych podnetov.

Mladi-rozvijali-svoje-zmyslove-vnimanie-6-z

Mladi-rozvijali-svoje-zmyslove-vnimanie-8-z

Mladi-rozvijali-svoje-zmyslove-vnimanie-15-z

Vždy sa tešíme, ak môžeme na chvíľu nahliadnuť do podobného zariadenia sociálnych služieb, ako je to naše. Načerpáme nové podnety a možnosti ako skvalitniť poskytované služby v prospech zverencov. Za túto príležitosť ďakujeme Mestu Snina a už teraz sa tešíme, ako poľskí priatelia prídu do nášho krásneho mesta.

Mladi-rozvijali-svoje-zmyslove-vnimanie-4-z

Mladi-rozvijali-svoje-zmyslove-vnimanie-11-z

Mladi-rozvijali-svoje-zmyslove-vnimanie-10-z

Podujatie sa konalo v rámci projektu „Unikátne historické parky – poklady slovensko-poľského pohraničia“ Mesta Snina a jeho poľského partnera, okres Boguchwal.