Aktuality

Čo máme nové?

Ľuďom bez vlastného domova sme pripravili veľkonočné pohostenie

pridal: Silvia Hrabčáková | dátum: 5. apríla 2023 | kategória: Charitný dom sv. Alžbety

Arcidiecézna charita Košice pripravila v utorok 4. apríla  približne pre 120 ľudí bez domova tradičné veľkonočné posedenie. Predtým sa v Charitnom dome sv. Alžbety na Bosákovej ulici v Košiciach uskutočnila aj svätá omša, ktorú celebroval košický arcibiskup-metropolita a predseda Konferencie biskupov Slovenska Bernard Bober.

Riaditeľ charity Cyril Korpesio povedal, že snahou je, aby klienti cítili blízkosť a solidaritu nielen zamestnancov, ale napríklad aj zastupiteľov samospráv, ktorí ich obslúžili: 

„Toto považujeme za veľkonočné slávenie. Je to síce skôr ako Veľká noc, ale potom, keď bude Veľká noc, tak ľudia, ktorí budú v službe, tak spolu s nimi budú tráviť čas. Budú pripravené pokrmy a jedlá, ale to už bude mimo očí verejnosti, médií a ostatných. Všetci zamestnanci, ktorí neslúžia, tak budú sláviť Veľkú noc doma so svojimi rodinami.“

Povzbudenie pre ľudí na okraji spoločnosti

Spoločné stretnutie začalo svätou omšou, ktorú celebroval košický arcibiskup-metropolita a predseda Konferencie biskupov Slovenska Bernard Bober. Podľa jeho slov je pred blížiacimi sa sviatkami potrebné prísť medzi ľudí bez domova a podeliť sa s tými, ktorí trpia nedostatkom: 

„Obraz Veľkej noci je aj o človeku. Byť človekom je veľká vec. Zostať človekom pri rôznych stratách je veľká šanca, preto im s tým musíme pomôcť,” vyslovil slová povzbudenia.

Svätou omšou a posedením pri spoločnom stole sme sa snažili povzbudiť ľudí na okraji spoločnosti, aby tieto dni prežívali ako tí, ktorí hľadajú svoje miesto v tomto svete, ako aj cieľ putovania. Vo vzájomnej spoločnosti v predstihli oslávili sviatky, aby spolu s ľuďmi bez vlastného domova premýšľali nad vlastným životom a delili sa zo svojej dobroty, bohatstva aj skúseností.

CHD-KE_Velka-noc-2023-5CHD-KE_Velka-noc-2023-11CHD-KE_Velka-noc-2023-1CHD-KE_Velka-noc-2023-6

CHD-KE_Velka-noc-2023-2CHD-KE_Velka-noc-2023-12CHD-KE_Velka-noc-2023-8CHD-KE_Velka-noc-2023-3

CHD-KE_Velka-noc-2023-10CHD-KE_Velka-noc-2023-4CHD-KE_Velka-noc-2023-9CHD-KE_Velka-noc-2023-7

Robte a šírte dobro spoločne s nami. Stojte s nami blízko pri človeku…