Aktuality

Čo máme nové?

Ľudia bez domova v Košiciach oslávili Veľkú noc za zatvorenými dverami

pridal: Silvia Hrabčáková | dátum: 14. apríla 2020 | kategória: Charitný dom sv. Alžbety

Ľudia bez domova v Charitnom dome sv. Alžbety (Arcidiecézna charita Košice) aj tento rok slávili Veľkú noc. Aj napriek mimoriadnej situácii si prípravou tradičných pokrmov pripomenuli veľkonočné sviatky za zatvorenými bránami. Prostredníctvom jedál charita dopriala takmer stovke ľudí bez domova pocit radosti a nádeje.

Tento rok ostali brány Charitného domu sv. Alžbety v Košiciach zatvorené. Aby predišli možnej nákaze i prípadnému šíreniu ochorenia COVID-19 prijímatelia nemôžu opúšťať areál zariadenia. Preto v útulku a nocľahárni pripomenutie Veľkej noci pre ľudí bez domova prebiehalo bez tradičnej svätej omše, bez hostí a bez spoločného posedenia. Tradičné jedlá boli rozdané obyvateľom charitného domu na jednotlivé izby. Pán Jozef si takéto pripomenutie Veľkej noci pochvaľoval: „Nečakal som, že tohoročné posedenie bude. Bolo iné ako predchádzajú, ale sme vďační, že pracovníci a kuchárky na nás myslia.“

Nečakal som, že tohoročné posedenie bude. Bolo iné ako predchádzajú, ale sme vďační, že pracovníci a kuchárky na nás myslia.

Ľudia-bez-domova-v-Košiciach-oslávili-Veľkú-noc-za-zatvorenými-dverami_3

Ľudia-bez-domova-v-Košiciach-oslávili-Veľkú-noc-za-zatvorenými-dverami_1

Veľkonočné posedenie je každoročnou tradíciou. Tohoročnú prípravu pokrmov charita zabezpečila vďaka štedrosti a podpore spoločnosti Labaš. Každodenný pobyt v charitnom dome je v týchto dňoch mimoriadne náročný. Pod jednou strechou ostali v izolácii desiatky ľudí s rozličnými životnými príbehmi. Prijímatelia služieb v charitnom dome vyjadrili obrovskú vďačnosť, že na nich v týchto dňoch myslia aj iní.