Aktuality

Čo máme nové?

Leto s Centrom podpory v Snine

pridal: Silvia Hrabčáková | dátum: 1. augusta 2022 | kategória: Pomoc Ukrajine

S príchodom letných prázdnin si mnohí rodičia lámu hlavu nad tým, čo s deťmi? Výnimkou nie sú ani mamičky, ktoré so svojimi deťmi navštevujú naše Centrum podpory v Snine. Slnečné počasie praje organizovaniu rôznych aktivít pre deti a ich mamičky alebo babičky v exteriéri pri objavovaní krás prírody.

Dňa 20. júla 2022 zorganizovala jedna z našich zamestnankýň – Ania – poznávacie a vzdelávacie hry pre deti. V rámci kreatívnych aktivít si deti vyrábali ježkov zo šišiek a ozdobiť ich farebnou plastelínou. Účastníci tiež vytvorili svetlé aplikácie z papiera a plastelíny na letnú tému, čím dali voľný priechod svojej fantázii. Deti trávili čas s prospechom a záujmom.

V dňoch 22. a 26. júla zorganizovali zamestnanci Centra podpory v Snine výlet na mestskú plaváreň. Deti aj dospelí si z plávania odniesli veľa radosti a pozitívnych emócií, dokázali zabudnúť na starosti od každodenného života a spoločne sa zabaviť.

CP-Snina_vylet-9

CP-Snina_vylet-10

CP-Snina_vylet-1

CP-Snina_vylet-8

Vo štvrtok, 28. júla pripravili pre približne 40 účastníkov výlet na Kvašnú vodu, ktorá sa nachádza v Šarišskej vrchovine a v minulosti bola známou kúpeľnou a rekreačnou oblasťou. Aj v súčasnosti majú návštevníci možnosť osviežiť a napiť sa z liečivých minerálnych prameňov Kvašná voda a Kadlubek, ktoré sa nachádzajú v tejto oblasti. Pre mládež pripravili športové hry a disciplíny. Najmenší mali možnosť zabaviť sa na ihrisku. Po aktívnej zábave sa výlet skončil spoločnou opekačkou. Všetci účastníci odchádzali s pozitívnymi emóciami z dobre stráveného dňa v prírode.

CP-Snina_vylet-5

CP-Snina_vylet-3

CP-Snina_vylet-7

CP-Snina_vylet-4

Súvisiace články / Пов'язані статті