Aktuality

Čo máme nové?

Jánska noc má svoju moc

pridal: Silvia Hrabčáková | dátum: 25. júna 2023 | kategória: Denné stacionáre so zameraním na zdravotne znevýhodnených

Mladí navštevujúci Charitný dom sv. Štefana v Snine si splnili svoju túžbu. V kolektíve priateľov chceli zažiť jednu výnimočnú noc. Keďže na Charite sa snažíme plniť sny a túžby každému, vymysleli sme netradičnú Jánsku noc.

Ako sa patrí, začali sme chutnou večerou. Palacinky, ktoré ulahodili jazýčku každého maškrtníka. Na sladučkú večeru nás pozval a palacinky aj sám pripravil otec dekan Slavomír Bakoň. Na fare rímskokatolíckej farnosti Povýšenia sv. Kríža sme si nielen pochutnávali, ale aj zdieľali spoločné zážitky. S naplneným žalúdkom sme si po zotmení urobili lampiónový sprievod. V šere naše lampióny svietili takmer na celú ulicu. Večer sme ukončili v rytme hudby a tanca na našej jánskej diskotéke. Celý nabitý dobrou náladou a vyšťavený z naplneného programu sme sa uložili na spánok.

Darmo, o kvalite charitných služieb vraví spokojnosť našich zverencov sama. A veru, keď už okrem celého dňa, chcú u nás tráviť aj noc, viac slov nemusíme písať.

Janska-noc-ma-svoju-moc-1Janska-noc-ma-svoju-moc-5

Janska-noc-ma-svoju-moc-7Janska-noc-ma-svoju-moc-6

Janska-noc-ma-svoju-moc-2Janska-noc-ma-svoju-moc-3

Podujatie bolo súčasťou celoslovenskej iniciatívy Národný týždeň charity, ktorú zastrešuje Slovenská katolícka charita a do aktivít sa zapájajú vlastným programom jednotlivé arci/diecézne charít.