Aktuality

Čo máme nové?

Dobrovoľnícka aktivita: Zbierka užitočných vecí pre charitné centrá

pridal: Silvia Hrabčáková | dátum: 14. septembra 2020 | kategória: Dobrovoľníci

V dňoch 18. – 19. september 2020 (piatok – sobota) sa uskutoční Zbierka užitočných vecí pre charitné centrá, ktorá je súčasťou 14. ročníka firemného podujatia Dni dobrovoľníkov U. S. Steel Košice. Zberným miestom je aj Arcidiecézna charita Košice: Masarykova 19 (v blízkosti Železničnej nemocnice, v areáli ZŠ s MŠ Masarykova).

Chystáte veľké jarné „gruntovanie“? Určite sa aj u vás doma nájdu veci a vecičky, ktoré už chcieť nebudete, ale je vám ľúto vyhodiť ich do kontajnera či odniesť do zberného dvora, pretože poslúžiť ešte môžu. Nezbavujte sa ich nadobro. Určite sa ešte môžu niekomu zísť… Práve toto je cieľom tohtoročnej zbierky užitočných vecí pre charitné centrá a iné organizácie, ktorú organizátori dobrovoľníckych dní Hutníci pre Košice pripravujú na 18. a 19. september 2020. Ak do nej prispejete, pomôžete štyrom subjektom, medzi ktorými sú charitné centrá aj iné organizácie.  Tak ako po minulé roky, aj tentoraz je jedným zo zberných miest Arcidiecézna charita Košice. Z dôvodu pandémie je tradičné zberné miesto nahradené Centrom ADCH Košice na Masarykovej 19. „V našich zariadeniach sa nám zídu predovšetkým posteľné obliečky, deky, plachty, akékoľvek topánky, pre deti plienky, zavinovačky, kočiare, kuchynský riad a, samozrejme, stále vieme zužitkovať trvanlivé potraviny,“ informovala Silvia Hrabčáková z Arcidiecéznej charity. Noste prosím veci podľa zoznamu. Kvôli obmedzeným priestorom organizácie nevedia prevziať zimné kabáty, pánske obleky či staré nevypraté ošatenie. Dodajme ešte, že  prinesené veci, najmä čo sa oblečenia týka, musia byť čisté a vyprané.

Pomôcť môžeš aj ako dobrovoľník
  • Pomôcť môžete nielen donesením, ale aj aktívnou dobrovoľníckou spoluprácou. Zapojte sa do charitatívnej zbierky pre ľudí v núdzi v metropole východu. Vďaka vašej dobrovoľníckej výpomoci dáme charitnú druhú šancu zabudnutým svetríkom a tričkám. Aktivitou prispejete k prevzatiu oblečenia, ich pretriedenia a následného odovzdania tým, ktorí to potrebujú. Aktivita sa koná v spolupráci s celokošickou aktivitou Hutníci pre Košice. Priložíte ruku k dielu a pomôžete nám?