Aktuality

Čo máme nové?

Deti z Krízového centra si splnili táborové sny

pridal: Silvia Hrabčáková | dátum: 3. septembra 2020 | kategória: Krízové centrum

Týždeň plný zaujímavých atrakcií, výletov, smiechu a dobrej nálady. Tak vyzeral letný tábor pre deti z Krízového centra v Košickej Novej Vsi. Posledný augustový týždeň si 22 detí vychutnalo tábor vďaka FUN PARK Košice a ich skvelým animátorkám. Tábora sa zúčastnili aj 2 deti, ktoré účasť vyhrali v internetovom hlasovaní o najkrajšiu kresbu. Splniť detské sny sme mohli prostredníctvom Nadácie U. S. Steel Košice.

  • Tábor bol každý deň nabitý bohatým programom. Organizátori si nepripravili pre deti len atrakcie v rámci zábavného parku. Spoločne navštívili kúpalisko, lesné dobrodružstvo na kolobežkách a u detí veľmi obľúbenú laser arénu. Sáre (6 rokov) sa najviac páčilo skákanie na trampolíne: „Najviac sa mi páči trampolína, ktorú by som chcela mať aj v Krízovom centre. Pekný bol aj výlet vláčikom na Alpinku, kde sme spievali rôzne pesničky,“ približuje budúca školáčka.

Deti-z-Krízového-centra-si-splnili-táborové-sny-3

Deti-z-Krízového-centra-si-splnili-táborové-sny-10

Letný tábor len vďaka pomoci iných
  • Arcidiecézna charita Košice by bez finančnej pomoci Nadácie U. S. Steel Košice nemohla deťom splniť ich táborový sen. Je to už tradícia, že deti z Krízového centra vďaka U.S.Steel Košice navštevujú letný tábor. Tento rok sme do posledných dní nevedeli, či sa nám to kvôli obmedzeniam podarí zrealizovať. Sme preto vďační zábavnému parku FUN PARK Košice, že pre našich 20 detí pripravili nezabudnuteľné chvíle,“ ďakuje Cyril Korpesio, riaditeľ košickej charity.

Je to už tradícia, že deti z Krízového centra vďaka U.S.Steel Košice navštevujú letný tábor. Tento rok sme do posledných dní nevedeli, či sa nám to kvôli obmedzeniam podarí zrealizovať. 

Deti-z-Krízového-centra-si-splnili-táborové-sny-1

Deti-z-Krízového-centra-si-splnili-táborové-sny-6

Deti-z-Krízového-centra-si-splnili-táborové-sny-15

Deti-z-Krízového-centra-si-splnili-táborové-sny-19

Tábor si vychutnali aj výhercovia súťaže v maľovaní
  • Posledný táborový turnus bol zároveň odmenou pre výhercov detskej ilustračnej súťaže. Tú si FUN PARK pripravil pre deti z Krízového centra pred letnými prázdninami. Lenka Juročková, manažérka zábavného parku sa na posledný táborový turnus tešila. Tábora sa zúčastnili aj Veronika a Mirko, ktorí uspeli v súťaži:  „Pre deti sme vymysleli súťaž v maľovaní obrázkov. Zadanie bolo nakresliť ilustráciu na tému Moje leto. O víťazoch rozhodli ľudia v hlasovaní na našej internetovej stránke. Najkrajšie obrázky získali cenu, a to účasť na našom týždennom tábore.“ Dobročinnosť prejavujú zamestnanci zábavného parku pravidelne. Napríklad na sviatok sv. Mikuláša potešili deti sladkými balíčkami alebo počas izolácie v období pandémie upiekli pre deti pizzu.

Deti-z-Krízového-centra-si-splnili-táborové-sny-20

Deti-z-Krízového-centra-si-splnili-táborové-sny-2

Deti-z-Krízového-centra-si-splnili-táborové-sny-13

Deti-z-Krízového-centra-si-splnili-táborové-sny-14

Deti-z-Krízového-centra-si-splnili-táborové-sny-11

Deti-z-Krízového-centra-si-splnili-táborové-sny-17