Aktuality

Čo máme nové?

Dary do Zbierky školských pomôcok od spoločnosti Herlitz

pridal: Silvia Hrabčáková | dátum: 28. septembra 2020 | kategória: Pomáhame vďaka

Do 11. ročníka Zbierky školských pomôcok, ktorá trvala od začiatku júna do polovice septembra, sa zapojilo viacero partnerov, ktorí darovali vlastné výrobky a dopomohli naplniť školské tašky našich školákov. Medzi tých, z ktorých spolupráce sa tento rok veľmi tešíme, patrí aj spoločnosť Herlitz. Opäť raz sme sa presvedčili, že v pomoci nie sme sami.

  • Spoluprácu navrhol Daniel Harsány, pracovník spoločnosti Herlitz v Košiciach. Košická pobočka už predtým pomohla a darovala školské pomôcky na zbernom mieste Arcidiecéznej charity Košice, pričom do zbierky prispeli aj niektorí zamestnanci samostatne. Na Danielov podnet sa však spolupráca rozšírila na celé Slovensko a otvorila sa nám možnosť dlhodobého partnerstva.
  • Plné škatule nových školských potrieb milo prekvapili školákov, ktorí momentálne bývajú v Krízovom centre pre matky s deťmi. „Na základe našej požiadavky darovala spoločnosť Herlitz prevažne tie potreby, ktorých sme mali nedostatok. Nové plné perečníky, zošity alebo aj kufríky s výtvarným vybavením. Ďakujeme za prejavenú solidaritu a štedrosť,“ poďakoval Miroslav Firda, vedúci krízového centra.

Na základe našej požiadavky darovala spoločnosť Herlitz prevažne tie potreby, ktorých sme mali nedostatok. Nové plné perečníky, zošity alebo aj kufríky s výtvarným vybavením. Ďakujeme za prejavenú solidaritu a štedrosť.

Dary-do-Zbierky-skolskych-pomocok-od-spolocnosti-Herlitz-5

Dary-do-Zbierky-skolskych-pomocok-od-spolocnosti-Herlitz-2

Dary-do-Zbierky-skolskych-pomocok-od-spolocnosti-Herlitz-4_zmensene

  • V spoločnosti Herlitz vítajú tipy od zamestnancov na zapojenie sa do verejného života a tým podporujú ich iniciatívu pomáhať. „Jsem přesvědčený, že v životě by mělo být vše v rovnováze. Pokud zrovna máme to štěstí, že máme práci, jsme zdraví a ještě navíc máme k dispozici takové krásné výrobky jako Pelikan a Herlitz, je přímo naší povinností podělit se s těmi, kteří momentálně to štěstí nemají,“ uviedol generálny riaditeľ Ing. Pavel Zástřešek v tlačovej správe vydanej 11.9. k účasti na Zbierke školských pomôcok.