Aktuality

Čo máme nové?

Charita robí osvetu o testovaní aj komunitách, kde pôsobí

pridal: Silvia Hrabčáková | dátum: 30. októbra 2020 | kategória: Komunitné centrum Pavlovce nad Uhom

Zamestnanci Komunitné centra v Pavlovciach nad Uhom počas týždňa robili osvetu o testovaní medzi obyvateľmi obce. Terénnou prácou informovali obyvateľov o možnostiach a postupe v rámci pripravovaného celoplošného testovania. Aktivitou prispeli k eliminácii zmätočných informácii a šírení neprávd medzi ľuďmi z komunity.

Slnko sa pomaly derie cez oblaky a naša Klaudia Serenčková, odborná garantka Komunitného centra v Pavlovciach nad Uhom s kolegami vyráža do ulíc. S charitnou bundou, rúškom na tvári, dezinfekciou a letákmi rukách idú medzi ľudí. Terénna celotýždenná aktivita zameraná na osvetu o celoplošnom testovaní bola reakciou na hromadiace sa otázky.

Charita-robí-osvetu-o-testovaní-aj-komunitách-kde-pôsobí_3

Charita-robí-osvetu-o-testovaní-aj-komunitách-kde-pôsobí_1

Komunitné centrum v posledných dňoch navštevovali ľudia z miestnej komunity, ktorí sa nevedeli zorientovať v pripravovanom celoslovenskom testovaní. „Ľudia mali chaos v informáciách o testovaní a nevedeli sa v nich vyznať. Preto sme sa rozhodli, že letáky o testovaní im rozdistribuujeme osobne, a zároveň sa pokúsime vysvetliť nejasnosti. Ľudia boli vďační, že si niekto dal námahu a osobne im objasnil a priblížil všetky detaily spojené s testovaním,“ približuje pani Serenčková.

Ľudia boli vďační, že si niekto dal námahu a osobne im objasnil a priblížil všetky detaily spojené s testovaním.

Aj to je práca charity. Reagovať na aktuálnu situáciu. Nielen materiálne, finančne, poskytnutím služby, ale aj ľudsky, s láskou a trpezlivo informovať.

Charita-robí-osvetu-o-testovaní-aj-komunitách-kde-pôsobí_4

Charita-robí-osvetu-o-testovaní-aj-komunitách-kde-pôsobí_2