Aktuality

Čo máme nové?

Charita pomáhala v rámci celoplošného testovania

pridal: Silvia Hrabčáková | dátum: 11. novembra 2020 | kategória: Charitný dom sv. Alžbety

Charita sa aktívne zapojila do celoplošného testovania. Pretestovaním v pobytových sociálnych službách, vytvorením priestoru na testovanie komunity, kde pôsobíme alebo aktívnou dobrovoľníckou výpomocov našich zamestnancov. Aj takto napĺňame poslanie charity, a to byť blízko pri človeku.

Počas prvého kola celoplošného testovania sme v rámci našich pobytových služieb pretestovali 722 prijímateľov a zamestnancov. Počas druhého ďalších vyše 700 prijímateľov. Testy realizoval náš zdravotnícky personál a vypomáhali sestry ADOS. Veľmi si vážime ich nasadenie, počas ktorého obetovali svoj čas a zručnosťami prispeli k pretestovaniu. Ďalší kolegovia charity dokonca vypomáhali v odberných miestach v rámci svojho bydliska. Pomáhali či už ako zdravotnícky personál alebo ako administratívna výpomoc.

testovanie

test_bos02

IMG_20201031_115713

Komunitné centrá sa stali odbernými miestami
Komunitné centrum v Lipanoch počas dvoch kôl testovania spolu pretestovali 1254 občanov mesta, prevažne z miestnej komunity. Aj v Stropkove vytvorili priestor na testovanie, čím uľahčili prístup k testovaniu ľudí z okolia. Aj v ďalších centrách sa snažili o šírenie osvety pred testovaním. Osobne navštívili občanov, aby im rozniesli letáky a pomohli sa vyznať v aktuálnych opatreniach.
Testovali sme aj vďaka mobilným testovacím jednotkám
V rámci služieb krízovej intervencie v meste Košice, kde poskytujeme dočasný domov pre ľudí bez domova a v núdzi, nám ústretovo vypomohlo vedenie Mesta Košice. Obyvatelia Charitného domu sv. Alžbety aj mamičky z Krízového centra pre matky s deťmi boli v prvom kole pretestovaný mobilnou odberovou jednotkou. 

test_bos04

test_bos03

received_284725222727894