Aktuality

Čo máme nové?

Benefičný koncert študentov pomáhal

pridal: Silvia Hrabčáková | dátum: 13. februára 2023 | kategória: Aktuality

Štvrtok 9. februára sa aula Teologickej fakulty v Košiciach premenila na priestor naplnený mladými študentmi, hudby, spevu i pomoci. Študenti Gymnázia sv. Edity Steinovej v Košiciach usporiadali benefičný koncert pre jedno zariadení Arcidiecéznej charity Košice.

Celý výťažok zo vstupenky darovali gymnazisti Krízovému centru pre matky s deťmi v Košickej Novej Vsi, ktoré vytvára dočasný domov pre matky s deťmi prežívajúce zložité životné chvíle. Darovací šek prevzala za organizáciu naša koordinátorka dobrovoľníkov, ktorá vo svojom prejave poďakovala v mene rodín, ktoré našli dočasný domov v Krízovom centre pre matky s deťmi. ,,Sme vďační, že sa študenti rozhodli práve pre toto naše zariadenie a venovali všetok svoj voľný čas, empatiu, chuť spolupracovať pri príprave tohto koncertu. Pre nás je to o to vzácnejšie, že podujatie vymysleli a pripravili mladí ľudia, ktorým poslanie charity a pomoc ľudom v ťažkých životných situáciách je tak blízka,“ uviedla Simona Šarišská z košickej charity.

Večerný program sa niesol v znamení kréda Blaisa Pascala: ,,Múdry človek nemiluje preto, že z toho má prospech, ale preto, že nachádza šťastie v samotnej láske.“ Na benefičnom koncerte vystúpili študenti všetkých ročníkov. Na príprave tvorby a obsahu sa podieľali viac ako mesiac, čím darovali aj jeden z najvzácnejších darov v dnešnej hektickej dobre – svoj čas.

Košická charity úprimne ďakuje za takúto formu pomoci, týmto mladým hrdinom.

1_Beneficny-koncert-studentov-pomahal-11_Beneficny-koncert-studentov-pomahal-3

1_Beneficny-koncert-studentov-pomahal-21_Beneficny-koncert-studentov-pomahal-4

Robte a šírte dobro spoločne s nami. Stojte s nami blízko pri človeku…