Aktuality

Čo máme nové?

Adventné koncerty so Simou Magušinovou

pridal: Silvia Hrabčáková | dátum: 23. decembra 2022 | kategória: Charitné Vianoce

„Bližšie k Bohu sa cítim byť všade, kde mu dovolím byť. A to sa dá aj v kostole, v kultúrnom dome, aj v kaviarni,“ hovorí speváčka Sima Magušinová, ktorá realizovala svoje adventné turné v kostoloch i synagógach po celom Slovensku. Obľúbená speváčka má bohatý repertoár piesní, v ktorých sa vyznáva k svojej láske k Bohu. Na svojich koncertoch od Bratislavy až po Bardejov pridala v čase adventu aj zopár vianočných piesní. Počas turné jej spoločnosť robila Slovenská katolícka charita.

Adventné koncerty v Bardejove a v Košiciach boli za účasti zamestnancov a dobrovoľníkov Arcidiecéznej charity Košice. V Bardejove si koncert v Bazilike sv. Egídia vychutnali aj zamestnanci prvého slovenského hospicu – Hospic Matky Terezy v Bardejovskej Novej Vsi. Po koncerte si pre návštevníkov pripravili lahodný bardejovský punč, sladké dobroty a ručne tvorené háčková predmety od seniorov Denného stacionára v Bardejovskej Novej Vsi. Košický koncert v Evanjelickom koncerte bol posledným vystúpením v rámci adventného turné. Ani tu nechýbala prítomnosť chariťákov, teplý sladký čaj a chutné pečivo. Činnosť charity mohli návštevníci podporiť aj dobrovoľným príspevkom, ktorý poslúži na pomoc núdznym.

Zo samotnej spolupráce sa tešila aj speváčka Sima Magušinová: “Teším sa z tejto spolupráce aj preto, lebo má pridanú hodnotu, čo je pomoc iným. Nie je to klasické partnerstvo, kde je nejaký sponzor, ktorý podporí turné. Táto spolupráca je čarovnejšia.”

Koncert-Sima-13Koncert-Sima-11

Koncert-Sima-10Koncert-Sima-12

Koncert-Sima-9Koncert-Sima

Koncert-Sima-2Koncert-Sima-4

Robte a šírte dobro spoločne s nami. Stojte s nami blízko pri človeku…